5 راه برای عملکرد بهتر دوربین های مداربسته در زمستان

   5 راه برای عملکرد بهتر دوربین های مداربسته در زمستان

   دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربستههوای سرد می تواند به سیستم ویدئویی دوربین های مداربسته آسیب برساند، اما اطمینان از اینکه دوربین‌های مداربسته شما می‌توانند در زمستان دوام بیاورند، گاهی اوقات یک فکر است و فقط زمانی اتفاق می‌افتد که دمای زیر صفر، عملکرد آنها را مختل کرده باشد. در اینجا یک چک لیست مفید برای راه‌ اندازی راه‌حل امنیتی شما در سردترین ماه‌های سال ارائه می کنیم.


   آنچه در ادامه این مقاله می خوانید:

   دوربین مداربسته با IP بالا را انتخاب کنید!

   به دنبال دوربین مداربسته مقاوم در برابر دما باشید

   به تجهیزات دیگر نیز توجه کنید

   دوربین های مداربسته خود را تمیز نگه دارید

   منابع تغذیه خود را به طور منظم چک کنید

   رعایت نکات


   1-دوربین مداربسته با IP بالا را انتخاب کنید!

   ممکن است چشم شما بر درجه حفاظت دوربین مداربسته باشد بسته محیط یا شرایط آب و هوایی به کاررفته ممکن است درجه حفاظت یا IP بالاتر یا پایین تر احتیاج داشته باشید نرخ IP بالاتر باشد دوربین ها بهتر در محیط های خشن مقاوم تر هستند .

   دوربین‌های مداربسته، در آب و هوای سرد به محفظه‌ای با استاندارد آب و هوای معمولا حداقل IP66(یا IP67) نیاز دارند تا در برابر آب و هوای سخت مانند برف مقاوم باشند. در اینجا مثال هایی از درجه حفاظت های مختلف برای دوربین های مداربسته را آورده ایم:

   IP65: این درجه به عنوان "مقاوم در برابر گرد و غبار" رتبه بندی می شود و برای مثال در برابر آب بیرون زده از یک نازل محافظت می شود.

   IP66: همچنین به عنوان "ضد گرد و غبار" رتبه بندی شده و در برابر دریاهای سنگین نیز محافظت می شود.

   IP67: IP به عنوان "مقاوم در برابر گرد و غبار" و محافظت در برابر غوطه ور شدن به مدت 30 دقیقه در اعماق 150 تا 1000 میلی متر.

   IP68: به عنوان "ضد گرد و غبار" رتبه بندی شده و در برابر غوطه ور شدن کامل و مداوم در آب محافظت می شود.

   علاوه بر این، این محفظه ها باید به طور منظم بررسی شوند تا مطمئن شوید که مهر و موم ها هنوز محکم هستند. رطوبت می تواند باعث تجمع متراکم در داخل دوربین مداربسته و تبدیل به یخ زدگی شود. به همین دلیل، هنگام انتقال دستگاه از سرما شدید به محیط نسبتاً گرم نیز باید احتیاط کنید. اگر چگالش به اندازه کافی بد باشد، ممکن است اجزای داخلی را اتصال کوتاه کند.

    بیش تر مطالعه کنید: چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

   2-به دنبال دوربین های مقاوم در برابر دما باشید

   گاهی اوقات، برای فعال نگه داشتن سیستم دوربین مداربسته در محیط های سرد، دوبار بررسی درجه حرارت کافی است. دو ویژگی اصلی برای درک وجود دارد: دمای ذخیره سازی و دمای عملیاتی.

   دمای ذخیره سازی دمایی است که در آن تجهیزات می توانند به طور ایمن در هنگام خاموش شدن برق ذخیره شوند، دمای عملیاتی دمای هوای محیط در هنگام روشن شدن تجهیزات است. اگر دوربینی کمتر از دمای کارکرد توصیه شده ذخیره شده است، باید اجازه دهید در یک محیط گرم و با خاموش بودن جریان برق گرم شود تا زمانی که به دمای کارکرد برسد.

   برای اطمینان از تعیین درجه حرارت مناسب دوربین مداربسته، برگه های داده ما حداقل و حداکثر دمای عملیاتی و همچنین محدوده دمای ذخیره سازی را فهرست می کنند. آزمایشات گسترده ای انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که دستگاه های ما با این شرایط آب و هوایی مطابقت دارند.

   3-به تجهیزات دیگر نیز توجه کنید

   دوربین های مداربسته تنها دغدغه ی شما نیستند! و سرما می تواند روی تجهیزات الکترونیکی دیگر نیز تاثیر بگذارد. باد و برف به می توانند به سرعت کابل هایی را که در شرایط مناسبی ندارد و کانکتورهایی که محافظت نشده اند در فضای باز تخریب را می کنند.

   اجزای نظارتی مانند NVR با هارد دیسک و نمایشگرهای LCD معمولاً در محیط‌ های کنترل‌ شده ی دما قرار دارند، بنابراین نگرانی کمی وجود دارد. با این حال، اگر این دستگاه ها یک شبه در یک وسیله نقلیه در خارج از منزل و در هوای زیر منجمد نگهداری شوند و بلافاصله نصب و روشن شوند، این ریسک وجود دارد که هارد دیسک ها ممکن است از کار بیفتند یا آسیب ببینند زیرا روان کننده های آنها غلیظ می شود. صفحه نمایش های LCD حاوی مایعاتی هستند که می توانند یخ بزنند و به پیکسل ها آسیب بزنند. پیش از کاهش فصلی دما، اجزای سیستم امنیتی دوربین مداربسته خود را در مکان های بیرونی بررسی کنید.

   بیش تر مطالعه کنید:

   اجزاء دوربین های مداربسته

   21 مشخصه مهم در دوربین های مداربسته

   4-دوربین های مداربسته خود را تمیز نگه دارید

   شما باید هرگونه لکه، گرد و غبار یا زباله را از لنز دوربین مداربسته خود پاک کنید تا بتوانید فیلم را به وضوح ببینید هر زمان که نیاز داشتید! اگر یکی داشته باشید شما نیاز دارید تا دستگاه ضبط کننده خود را نیز تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید. گرد و غبار و کثیفی می تواند به سرعت با جمع کردن کثیفی ها یک لایه برروی بدنه دستگاه DVR یا NVR ایجاد کند و می تواند روی عملکرد کلی سیستم ویدئویی تاثیر بگذارد. با پاک کردن منظم قسمت بیرونی و با استفاده از قوطی هوای فشرده با دمیدن قسمت های داخلی را تمیز نگه دارید.

   5-منابع تغذیه را به طور منظم چک کنید

   هم چنین شما باید به طور منظم چک کنید که منابع تغذیه به درستی متصل هستند مطمئن شوید که تلفاتی در دستگاه CCTV شما وجود ندارد. بعد از یک طوفان شدید یا بارش برف میتواند به کابل های در معرض منابع تغذیه آسیب برساند. تست و آزمایش کابل های سیستم غالبا یک روش خوب برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی می باشد. بررسی کنید که کابل های اتصال ساییده نشده باشند، در معرض دید قرار نگیرند یا علائم کلی سایش را نشان ندهند. کابل هایی که آسیب دیده به نظر می رسند به سرعت باید تعویض شوند تا از آسیب بیشتر به سیستم دوربین مداربسته شما جلوگیری شود.

   بیش تر مطالعه کنید: PoE چیست؟

   رعایت نکات

   اجرای این اقدامات آسان در طول ماه های زمستان به حفظ کیفیت بالای سیستم دوربین مداربسته شما کمک می کند. به این ترتیب هیچ مشکلی برای مشاهده و محافظت از اموال یا محل خود به راحتی و به طور موثر نخواهید داشت.

   ما در فروشگاه اینترنتی هامین گزینه های وسیعی از سیستم های دوربین مداربسته و راه حل های ایده آل را برای خانه و کسب و کار شما تهیه کرده ایم! برای مشاهده و بررسی این گزینه ها به این قسمت کلیک کنید.


   آنچه در مقالات دیگر در هامین مطالعه می کنید:

   دوربین های مداربسته پلاک خوان

   انواع نمایشگر دوربین های مداربسته

   مقاله خبری Dahua HD-CVI TEN

   استاندارد ONVIF چیست؟

   امنیت سایبری دوربین مداربسته

   مفاهیم دوربین مداربسته

    

   مدیر ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید