8 روش برای بهبود سیستم دوربین مداربسته

   8 روش برای بهبود سیستم دوربین مداربسته

   چند هفته پیش یک مقاله در بلاگ هامین تحت عنوان 21 مشخصه مهم در دوربین های مداربسته منتشر کردیم که در آن به بسیاری از مواردی که برای بهبود سیستم دوربین های مداربسته نیاز است اشاره کردیم. علاوه بر مشخصه های مذکور نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله به 8 مورد از آن ها می پردازیم که برای استفاده بیشتر از قابلیت ها و بهبود کلی سیستم امنیتی دوربین های مداربسته می تواند کمک کننده باشد. برای افزایش دانش خود در این زمینه با ما همراه باشید.

   دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربستهمسئولیت مدیریت سیستم های نظارتی و امنیتی دوربین های مداربسته در مناطق گسترده مخصوصا شهرها به شدت پیچیده است. از تصمیماتی که برای مسائلی جهت کاهش جرم بگیرید تا برنامه ریزی شهری و توسعه ی آینده. بنابراین از ملاحظات حیاتی برای مدیران امنیتی این است که چگونه می توان امنیت عمومی را از طریق استفاده از سیستم نظارت شهری بهبود بخشید.


   آنچه در ادامه این مقاله میخوانید:

   1-اطمینان حاصل کنید که سیستم شما همیشه روشن است

   2-دوربین های با کیفیت مناسب را نصب کنید

   3-رمزگذاری استریم

   4-غیرفعال کردن سرویس های غیرضروری

   5-ویژگی های ارتباط امن را فعال کنید

   6-واکنش سریع و کارآمدبه حوادث

   7-گزینه های فایروال پیشرفته

   8-دامنه دید دوربین های مداربسته خود را افزایش دهید


   1-اطمینان حاصل کنید که سیستم شما همیشه روشن است

   برای محافظت از افرادی که در شهر شما زندگی و کار می کنند ضروری است که سیستم شما بدون قطعی 24 ساعت روز و 7روز هفته در حال ضبط باشد. بنابراین شما همیشه به ویدئو ها دسترسی دارید و زمانی که حادثه ای رخ دهد می توانید بررسی های لازم را انجام دهید. برای مثال: شخصی که شب هنگام و دیر وقت از خیابانی که تحت پوشش دوربین های مداربسته است در حال برگشت به خانه خود باشد و مورد حمله قرار بگیرد. لازم و ضروری است که مدیریت سیستم نظارت تصویری  برحسب وظیفه بدون وقفه به ویدئوهای با کیفیت بالا دسترسی داشته باشند. بنابراین می توانند برای شناسایی و اطمینان از امنیت قربانی پلیس را خبر کنند. اگرچه داشتن سیستمی که در زمان نیاز به خوبی کار می کند، یک نیاز بدیهی برای سیستم های نظارتی در سطح شهر است، بسیاری از مدیران امنیتی به دلیل ماهیت پیچیده سیستم های نظارتی خود، مقابله با این نوع حادثه را ماهیتا دشوار می دانند.

   2-دوربین های با کیفیت مناسب را نصب کنید

   در سیستم های نظارت شهری ضروریست دوربین هایی که نصب شده اند قابلیت تولید تصاویر با کیفیت HD(High Definition) را داشته باشند. تصاویر HD اسناد بهتری را برای شناسایی مظنونین فراهم می کند بیشتر مستعد دستیابی به نتیجه برای پیگرد قانونی است. در حالی که وقتی بتوانید فیلم واضحی را نشان دهید که علت حوادثی را که در خیابان اتفاق افتاده است، به عنوان مثال سقوط یا تصادف اتومبیل، نشان می دهد، می توان از دعاوی گران قیمت جلوگیری کرد. در سیستم‌های نظارت شهری، دوربین‌ها اغلب نیاز به ضبط فیلم از فاصله دورتر دارند، زیرا دوربین‌های مداربسته کمتری منطقه بزرگ‌تری را پوشش می‌دهند، همچنین به قابلیت‌های زوم قدرتمندی برای ثبت تصاویر با جزئیات کافی برای اجرای قانون نیاز دارند.دوربین‌های مداربسته در سیستم‌های شهری نیز باید با نصب بیرونی مخالفت کنند و به طور بالقوه با اختلاف دمای شدید، بادهای شدید، باران‌های سیل آسا، یخ و برف مواجه شوند. بنابراین باید به دقت فکر کنید و برنامه‌ریزی کنید تا دوربین‌های مداربسته مناسب را در مکان‌های مناسب نصب کنید تا در درازمدت شرایط را تحمل کنید و در موقعیت مناسب برای ثبت تصاویر شفاف قرار بگیرید: اگر دوربین های مداربسته ی اشتباهی را در مناطق اشتباهی نصب کنید ممکن زمانی که برای جلوگیری از یک حادثه یا تحقیق در مورد یک سوء ظن به دوربین های مداربسته احتیاج دارید غیرفعال باشد یا قادر به کمک به شما نباشد.

   بیش تر مطالعه کنید: انواع نمایشگر در دوربین های مداربسته

   3-رمزگذاری استریم

   رمز گذاری A/V دستگاه NVR را قادر به پذیرش صدا و ویدئوی رمز گذاری شده، در صورت وجود، می توانید RTSP را از طریق TLS اگر در دسترس است، فعال کنید. پخش زمان واقعی پروتکلی است که برای ارائه جریان های A/V به اکثر دستگاه ها استفاده می شود. فعال کردن RTSP از طریق TLS امکان رمزگذاری جریان را از قبل انتقال می دهد. هر دوی این روش‌ها به جلوگیری از استراق سمع فید ویدیو کمک می‌کنند، در صورتی که روش‌های دیگر در دسترسی غیرمجاز به نحوی دور زده شده باشد. در نتیجه، بسیاری از روش‌های امنیتی پیشرفته وجود دارند که زمانی منحصر به دستگاه‌های فایروال پیشرفته بودند با صرف کمی زمان اضافی در طول راه‌اندازی و انتخاب گزینه‌هایی که به بهترین وجه برای موقعیت خاص شما مناسب هستند، می‌توانید بهتر در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت کنید و در عین حال از دسترسی قابل اعتماد برای استفاده‌هایی که می‌خواهید پشتیبانی کنید اطمینان حاصل کنید. بهترین دفاع، دفاع لایه ای و تطبیقی است که در عین حال برای کاربران قانونی تقریباً نامرئی است. در برخی دستگاه ها فناوری هایی وجود دارد که به شما کمک می کند دستگاه ها و نرم افزارهای خود را برای این منظور سفارشی کنید.

   4-غیرفعال کردن سرویس های غیرضروری

   دستگاه های IP و همچنین سرورهای PC آنلاین از خدمات و پروتکل های زیادی پشتیبانی می کنند. بیش تر آن ها به منظور سهولت دسترسی، توانایی پیکربندی های مختلف یا افزایش قابلیت همکاری و دستگاه های بخش سوم و کاربردهای از راه دور طراحی شده اند. برای مثال: CGI و ONVIF پروتکل هایی هستند که براحتی به یک ضبط کننده متصل شوند. مشخصه کشف دستگاه(Device Discovery) به دستگاه NVR اجازه می دهد تا برای شبکه قابل شناسایی باشد که روند تنظیم و پیاده سازی را مواقعی که از ابزارهای نرم افزاری پیکربندی سیستم دوربین مداربسته به کار می رود تسهیل می نماید. تمام این سرویس های پیشنهادی باعث افزایش رفاه و راحتی بیشتر می شود. اما اگر شما قصد استفاده از این برنامه ها را ندارید بهترین کار این است که آن ها رو جهت افزایش فضای آنلاین در معرض غیرفعال کنید. برای مثال: اگر شما از یک برند برای دوربین مداربسته IP و دستگاه NVR استفاده می نمایید، نیازی به پشتیبانی از پروتکل ONVIF وجود ندارد می توانید بدون هیچ گونه کاستی در راحتی مورد نیاز می توانید آن را خاموش کنید. اینجا می توانیم با یک منطق ساده پیش بریم: بخش ها و درگاه هایی را که لازم نیست را نذارید باز بمونه!

   5-ویژگی های ارتباط امن را فعال کنید

   SSL/TLS پرکاربردترین پروتکل برای اتصال رمزگذاری شده به اکثر خدمات شبکه است. فعال کردن احراز هویت دایجست(Digest Authentication) به وب سرویس میزبان اجازه می دهد تا اعتبارنامه ها را با مرورگر وب کاربر مذاکره کند. این برای تایید هویت یک کاربر قبل از پاسخ دادن استفاده می شود. برخلاف احراز هویت اولیه، احراز هویت دایجست(Digest Authentication) نیازی به انتقال رمز عبور به صورت متن باز ندارد و در نتیجه لورفتن اعتبار کاربر را به حداقل می رساند.

   با این حال احراز هویت دایجست(Digest Authentication) فقط از برنامه های احراز هویت محافظت می کند. SSL/TSL یک قدم جلوتر می روند هر آنچه که در یک صفحه وجود دارد را رمزگذاری می کند. در نتیجه SSL/TSL یجوایی کارایی کمتری خواهد داشت اما این مزیت را دارد که طرفین می توانند هویت همدیگر را تائید کنند. اگر از گواهی های قابل اعتماد استفاده کنند. این را به عنوان تائید دوطرفه در نظر بگیرید، تا دو طرف بدانند هردو همانی هستند که می گویند.

   بیش تر بخوانید: امنیت سایبری

   6-واکنش سریع و کارآمد به حوادث

   واکنش سریع مهم است نه تنها برای حل مشکل در حال حاضر اما همچنین به این معناست که میتوانید از حوادث آینده نیز جلوگیری نمایید. بسیاری از شهرها "مناطق قرمز" را تخصیص داده اند که بیشترین خطر را در ناحیه مورد نظر دارند. شما می دانید که این نواحی بیشتر مستعد هستند بنابراین می توانید شروع برای چگونگی جلوگیری از وقوع آن ها بچینید و پاسخ هوشمندانه ای را برای جرم و جنایت داشته باشید.

   در "مناطق قرمز" می توانید برای ایجاد امنیت بیشتر منابع بیشتری را استفاده نمایید به عنوان مثال، با نصب دوربین های HD بیشتر در مکان های خاص در سراسر منطقه به محض اینکه حادثه ای مانند: سرقت و ارتکاب جرم اتفاق بیفتد را می توان فورا ردیابی کرد و شواهد روشنی را در اختیار مجریان قانون قرار داد تا آنها را تحت تعقیب قرار دهند.

   اگر از نرم‌افزاری استفاده نمی‌کنید که به شما امکان کنترل مارک‌های مختلف دوربین های مداربسته را می‌دهد، حفظ کنترل سیستم شما دشوارتر می‌شود و در نتیجه در صورت بروز حادثه زمان پاسخ‌دهی افزایش می‌یابد.

   راه حل سیستم نظارت تصویری End-to-End، ترکیب نرم افزار مدیریت ویدئو، نرم افزار، دوربین ها، NVR ها، آنالیز و تحلیل و یکپارچه سازی-به این معنی که براحتی سیستم خود را کنترل می کنید بطور موثر به حوادث پاسخ می دهید. به این صورت دفعات وقوع را کاهش می دهند. هرچه حوادث کمتری در شهر شما داشته باشد، مردمی که در منطقه شما زندگی می کنند احساس امنیت بیشتری خواهند کرد و ممکن است بازدیدکنندگان و گردشگران بیشتری را به منطقه شما تشویق کنند، که حضور آنها می تواند سرمایه گذاری در مشاغل محلی و فضاهای عمومی را تحریک کند.

   بیش تر مطالعه کنید: 5 راه برای عملکرد بهتر دوربین های مداربسته در زمستان

   7-گزینه های فایروال پیشرفته

   روش رایجی که یک مهاجم برای پایین آوردن یک وب سایت(یا هر دستگاهی که با هاست کار می کند) به کا می برد راه اندازی یک حمله DOS است. یک حمله سیستم انکاری  می‌تواند دستگاه میزبان را با پیام‌های SYN یا بسته‌های ICMP پر کند، بنابراین سیستم می‌تواند به اتصالات قانونی پاسخگو نباشد. عبارات رایج نمایش دهنده ی DDOS(Distributed Denial Of Service attack) به معنای حمله توزیع شده ی انکار سیستم است جایی که سیل تماس های (غیرقانونی) معمولاً از شبکه ای از رایانه های ربوده شده (بات نت) که از راه دور توسط یک هکر کنترل می شود، می آید. برخی از NVR ها حفاظت از حملات فلاد Flood Attacks)SYN) یا   همراه ICMP با استفاده از فیلترهای مخصوص قادر به کاهش این تکنیک از حملات خواهد بود.

   بیش تر مطالعه کنید: چگونه در برابر هکرها از دوربین مداربسته خود محافظت کنیم؟

   8-دامنه دید دوربین های مداربسته خود را افزایش دهید

   مردم می خواهند در محیطی زندگی کنند که امن باشد: همانگونه که پیشرفت های نظارت تصویری را انجام می دهید با دوربین های جدید یا نرم افزارهای تحلیلی برای بهبود امنیت عمومی، باید مردم را در این مورد آگاه کنید، شبکه های اجتماعی مکان خوبی برای اینکار است، همانطور که آن ها شما را قادر می سازند، رسانه های اجتماعی مکان بسیار خوبی برای انجام این کار است، زیرا به شما امکان می دهد به مخاطبان گسترده ای دسترسی پیدا کنید که ممکن است در خانه، محل کار یا در حال حرکت باشند و همچنین یک کانال رسانه ای است که در آن مردم به مصرف محتوا عادت دارند. مزیت دیگری نیز وجود دارد که تبلیغ سیستم نظارتی شما می تواند جلوی جرم و جنایت را بگیرد، زیرا مجرمان احتمالی با دیدن دوربین های شما در خیابان ها دلسرد می شوند. منطقه ای که شهروندان آن بدانند که می توانند در آن جا نقل مکان کنند و ایمن زندگی کنند، منطقه ای است که ساکنان آینده، سرمایه گذاری ها و رونق اقتصادی را در درازمدت تضمین می کند مدیریت یک سیستم نظارت شهری یک کار پیچیده است اما همچنین برای محافظت از شهروندان و اطمینان از زندگی آنها در یک محله امن و مطمئن حیاتی است. یک سیستم منسوخ می‌تواند به این معنا باشد که اپراتورهای امنیتی شما نمی‌توانند پاسخ فوری به حوادث ارائه دهند، یا سیستم شما ممکن است نتواند با توسعه آینده مقیاس‌پذیر شود. تقویت سیستم نظارت شهری شما ممکن است برای اطمینان از مناسب بودن سیستم شما برای محافظت از شهروندان شما ضروری باشد.


   مقاله قبلی: تراکم پیکسلی PPF در دوربین های مداربسته

   مقاله بعدی: 5 راه برای عملکرد بهتر دوربین های مداربسته در زمستان

    

   مدیر ۱۴۰۱/۰۲/۱۵

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید