بررسی دوربین مداربسته بیسیم

   بررسی دوربین های مداربسته بیسیم

   دوربین مداربسته بی سیم، دوربینی است که سیگنال های ویدئویی و صوتی را از باندهای رادیویی توسط روتر دریافت می کند. اکثر دوربین های مداربسته از طریق کابل یا سیم تغذیه می شود، درحالی که با خرید دوربین مداربسته بیسیم سیگنال های ویدئویی و صوتی را می توان بصورت بیسیم انتقال داد.


   آنچه در ادامه این مقاله مطالعه خواهید کرد:

   دوربین مداربسته بیسیم را تعربف کنید؟

   نحوه ی کارکرد دوربین های مداربسته بیسیم

   مقایسه ی دوربین های مداربسته بیسیم و سیم دار

   مزایا و معایب دوربین های مداربسته بیسیم

   نصب دوربین های مداربسته بیسیم

   کلام آخر

   سوالات متداول


   دوربین مداربسته بیسیم را تعریف کنید؟

   چیزی که "دوربین مداربسته وای فای" به آن اشاره می کند، دوربین مداربسته IP(پروتکل اینترنت) می باشد.

   به زبان ساده، دوربین مداربسته IP کیفیت تصاویر بالایی را در بسترشبکه پیشنهاد می دهد. آن ها تصاویر شما را به داده تبدیل می کنند و سپس آن را از طریق یک شبکه یا اتصال اینترنتی ارسال می کنند.  و به شما این امکان را می دهد که این تصاویر را در هر کجا که می توانید به اینترنت وصل شوید، و می توانید در هر دستگاه متصل به اینترنت مشاهده کنید.

   بدین معناست که شما می توانید ویدئوهای زنده یا ضبط شده را برروی کامپیوتر، موبایل و یا تبلت (یا دستگاه های مشابه مانند iPad) تماشا نمایید.

   از آنجایی که همه ی آن ها در بستر اینترنت انجام می شود نیازی به اتصالات کابلی برای سیستم شبکه ی بیسیم شما وجود ندارد، بنابراین می توانیم بگوییم که دوربین های مداربسته Wi-Fi و دوربین مداربسته IP یکی است.

    

   نحوه ی کارکرد دوربین های مداربسته بیسیم

   دوربین های مدار بسته سیمی برای انتقال تصاویر ویدئویی از طریق کابل ویدئویی یه مانیتور یا DVR نیاز داشتند.

   در مقابل، یک شبکه ی دوربین مداربسته وایرلس برای انتقال سیگنال داده های ویدئویی در بستر اتصالات دیجیتال از سه گزینه ی در دسترس ذیل می تواند استفاده کند:

   -وای فای(Wi-Fi)

   -اترنت(Ethernet)

   -کابل USB و غیره.

   هر آنچه که دوربین مداربسته را قادر می سازد تصاویر را از طریق شبکه منتقل کند، قبلا در خود دوربین تعبیه شده، به همین علت است که شما دیگر به آن همه سیم احتیاج ندارد.

   دوربین های مداربسته IP بیسیم، با متصل شدن به شبکه ی بیسیم خانه عملیات مذکور را انجام می دهند. بنابراین شما می توانید دوربین مداربسته در هر مکانی با روترهای وایرلس قرار دهید.

   مقایسه ی دوربین های مداربسته بیسیم و سیم دار

   هنگامی که دوربین های مداربسته برای اولین بار بازار شدند، برای روشن شدن و کار کردن نیاز به یک منبع تغذیه برق سیمی نیاز داشتند. برخی از دوربین های مداربسته ی امروزی نیز به همان صورت قبل کار می کنند. این دوربین های مداربسته سیمی برای آنکه بتوانند به دستگاه نمایش دهنده مانند: تلوزیون یا یک کامپیوتر برای مانیتورینگ ارسال کنند نیاز به کابل دارند.

   مزایا و معایب دوربین های مداربسته بیسیم

   تفاوت اصلی بین سیستم اصلی دوربین مداربسته سیم دار و سیستم دوربین مداربسته بی سیم در واقع نیاز به اتصال سیمی دارد در حالی که بقیه نیاز به اتصال ندارند.

   مزایای سیستم مداربسته ی بیسیم را در زیر آورده ایم:

   1. اگر برق خانه یا کسب وکارتان قطع شود، سیستم امنیتی دوربین مداربسته در حال کار باقی می ماند.
   2. برای ارسال داده های ویدئویی و صوتی دوربین های مداربسته نیازی به کابل وجود ندارد و اطلاعات ارسالی توسط گسرنده دریافت می شود.
   3. آن ها ارزان هستند و نصب و راه اندازی ساده ای را دارند.
   4. آن ها وضوح بهتر برای صوت و کیفیت بالاتر در ویدئو را دارند.
   5. آن ها می توانند در مکانی با گستره ای از دریافت تنظیم شوند و مانند دوربین های مداربسته دیگر کابلی برای ایجاد محدودیت وجود ندارد.
   6. اندازه ی کوچکی دارند و به سادگی مخفی می شوند.

   معایب دوربین های مداربسته بیسیم را آورده ایم:

   1. اگر دوربین مداربسته ی مورداستفاده شما اگر طور کامل بیسیم است برای تامین انرژی موردنیاز آن لازم است تا باطری آن قبل از خاموش شدن تعویض یا مجددا شارژ شود.
   2. دوربین مداربسته ی خود را خیلی دور از هاب اصلی یا روتر بیسیم قرار ندهید.
   3. اگر دید مستقیمی در مسیر وجود دارد، گستره ی دید دوربین مداربسته تا 500 فوت نیز می رسد. در داخل یک خانه محدوده معمولا کمتر است، حدود 150 فوت می شود، اما نه همیشه. گستره ی این سیگنال ها به تعدادی فاکتور، بستگی دارد، که شامل مواد سازنده ی خانه، دیگر دستگاه های بیسیم در محدوده و دیوار یا هر اشیایی که سیگنال باید از آن عبور کند.دیوارهای خشک و شیشه ای استاندارد ممکن است بر قدرت سیگنال بی سیم دوربین تأثیر نگذارند، اما آجر و بتنی این تأثیر را خواهند داشت. اگر دیوارهای آجری، کف بتونی و درختان بزرگ بین دوربین مداربسته و گیرنده وجود داشته باشد، قدرت سیگنال شما احتمالا ضعیف خواهد شد.

    

   نصب دوربین های مداربسته بی سیم

   این سیستم ها می توانند به راحتی نصب شوند.

    شما باید تصمیم بگیرید که کجا می خواهید نصب کنید و در چه نقاطی بیشتر به سیستم امنیتی دوربین مداربسته احتیاج دارید. و همچنین باید تصمیم بگیرید در اطراف خانه یا کسب و کار خود به چه تعداد دوربین مداربسته احتیاج دارید.

   کلام آخر

   دوربین‌های امنیتی بی‌سیم یک مکمل عالی برای سیستم امنیتی خانه شما هستند، زیرا بدون توجه به اینکه کجای دنیا هستید، می توانید دسترسی 24 ساعته در 7 روز هفته داشته باشد.

   سوالات متداول

   ازچه فاصله ای می توانم ویدئوهای مداربسته IP را تماشا کنم؟

   اگر به درستی و حرفه ای سیستم دوربین مداربسته خود را نصب کرده باشید. از هر نقطه ای که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد می توانید ویدئوها را آنلاین یا ضبط شده تماشا نمایید.

   آیا این نوع از دوربین ها را خودم می توانم نصب کنم؟

   اگر خودتان این کار را انجام دهید (یا توسط یک شخص آماتور فاقد صلاحیت انجام شود)، می توانید تنها چیزی را که می خواهید از آن جلوگیری کنید، تشویق نمایید.


   مقالات مرتبط:

   مدیر ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید