تکنولوژی مودم های جدید

   در سال 1380 صفحه تازه‌ای در کتاب اینترنت کشور ما باز شد

   شاید در سال‌های نه چندان دور، دسترسی به اینترنت چندان مهم نبود، اما حالا اینترنت به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است. بسیاری از ما هر روز به دنبال این هستیم که سرعت اینترنت خود را بهبود دهیم و همواره به دنبال راهکارهایی می‌گردیم که از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شویم

   برای آشنایی با جدیدترین تکنولوژی‌های به کار رفته در مودم‌های نسل جدید با ما همراه باشید.

   بسیاری از ما کندی اینترنت خانه، سازمان یا شرکت خود می‌نالیم و به فکر ارتقای سرعت آن هستیم. خوشبختانه با تغییر مودم و انتخاب فناوری متناسب با نیازهای خود، این امکان را دارید که از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوید. در ادامه کمی بیشتر با این تکنولوژی‌های نوین آشنای خواهیم شد

   تکنولوژی DSP

   یکی از نوین‌ترین تکنولوژی‌های به کار رفته در نسل جدید مودم‌ها، DSP یا Digital Signal Processor نام دارد.این عبارت به معنای پردازنده سیگنال دیجیتال است که تحولی باورنکردنی در حوزه ارتباطات اینترنتی به وجود آورده است.

    

   تکنولوژی DSP، فناوری پایه قدرتمندی است که تجارت الکترونیک را زیر و رو کرده است. عملکرد اصلی این تکنولوژی رفع وقفه‌ها و اکوی تلفن راه دور است. در واقع این فناوری، امکان شنود تلفنی را با فیلتر کردن سیگنال‌ها کاهش می‌دهد. DSP در واقع پردازنده‌ای است که در کارت مودم قرار دارد.

   هدف اصلی به‌کارگیری این تکنولوژی در مودم‌ها، کاهش میزان قطعی ارتباطات با شبیه سازی امواج آنالوگ به امواج دیجیتال است. به این ترتیب بار پردازش از CPU برداشته شده و فشرده سازی داده در کنار تصحیح خطا به بهترین نحو انجام می‌شود

   این عبارت به معنای پردازنده سیگنال دیجیتال است که تحولی باورنکردنی در حوزه ارتباطات اینترنتی به وجود آورده است.

   تکنولوژی Smart DAA

   این فناوری، برای انتقال صدا کاربرد دارد. DAA، در واقع یک شتاب دهنده دیجیتالی صدا است که باعث می‌شود صوت با کیفیت بسیار بالاتری روی خطوط ارسال شود. به این ترتیب وضوح صدا در ارتباطات حفظ خواهد شد و صدا با کیفیت بیشتری به گوش مخاطب می‌رسد. این تکنولوژی در برخی از انواع مودم یوتل به کار رفته است.

    

   سیستم Call Waiting

   تکنولوژی Call Waiting فناوری جدیدی است که روی بسیاری از مودم‌های نسل جدید نصب می‌شود. این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد که بدون نیاز به قطع ارتباط اینترنتی، تماس تلفنی را پاسخگو باشند. البته این تکنولوژی محدودیت دارد و برای مدت 16 دقیقه امکان حفظ ارتباط اینترنتی در حین مکالمه تلفنی را خواهید داشت.

   تکنولوژی DSL

   این تکنولوژی موجب فراهم کردن اینترنت پر سرعت برای کاربر می شود که زیر ساخت کمی را نیاز دارد که نام دیگرش خط اشتراک دیجیتال است. DSL از خط تلفن برای ایجاد ارتباط استفاده می کند بدون این که در تماس تلفنی کاربر اختلال ایجاد کند.

    سایر فناوری‌ها

    

   ITU یا اتحادیه بین‌المللی مخابرات، مجموعه استاندارد هایی برای مودم‌ها تعریف کرده است. برخی از این استانداردها در واقع فناوری‌های نوینی هستند که سبب بهبود کیفیت اینترنت می‌شوند. استاندارد های امنیت بی سیم WPA/WPA2 که موجب ایجاد امنیت بالا در مودم می شود. یکی دیگر از استانداردهایی که باید در تولید مودم ها رعایت شود استفاده از استاندارد 8028.11n است که برای افزایش سرعت مودم کاربرد دارد.

   این استاندارد اتصال نقطه به نقطه میان مودم و سرویس دهنده اینترنتی را فراهم می‌کند. نقش این تکنولوژی در گفتگوهای ویدیویی و کیفیت آنها پررنگ‌تر است
   مدیر ۱۴۰۱/۰۱/۱۰

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟
   به زودی ارتباط برقرار خواهد شد لطفا شکیبا باشید