دوربین مدار بسته میکروفون دار چیست؟

   موضوع اصلی که این روزها برای بیشتر مجموعه‌ها و کسب‌وکارها از اهمیت گسترده‌ای برخوردار است تامین امنیت و حفاظت است. از گذشته تاکنون دوربین‌ های مدار بسته مختلفی با کاراییهای متنوعی در محیط‌های کوچک و بزرگ راه‌اندازی شده‌اند. اما پیشرفت در طراحی و کارایی دوربین‌های مدار بسته صوتی تصویری به‌قدری بوده که امروزه شاهد طراحی و تولید دوربین مدار بسته میکروفون دار یا همان دوربین با ضبط صدا هستیم.

    

   استفاده از دوربین مداربسته میکروفون دار

    

    

    

   فهرست مطالب:

   اهمیت استفاده از دوربین مدار بسته میکروفون دار

   کارایی دوربین مدار بسته میکروفون دار

   انواع دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

   دسته بندی دوربین ضبط صدا بر اساس شکل ظاهری و کارایی دوربین

   دسته بندی دوربین ضبط صدا و تصویر بر اساس قاب و پوشش دوربین ها

   انواع میکروفون در دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

   از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته صدا ضبط می کند؟

   انواع برندهای دوربین مداربسته میکروفون دار

   قیمت دوربین مدار بسته میکروفون دار

   خرید دوربین مدار بسته میکروفون دار با قابلیت ضبط صدا

   سوالات متداول 

    

    

    

   اهمیت استفاده از دوربین مدار بسته میکروفون دار

   دوربین‌های رایجی که بیشتر کسب‌وکارها بدون محدودیت آن را در خانه و محل کار نصب می‌کنند تنها قابلیت تصویر‌برداری دارند. خرید دوربین مدار بسته میکروفون دار علاوه بر ثبت فیلم و تصویر، قابلیت ضبط صدا و پخش و ذخیره آن را هم دارد. تولیدکنندگان سیستم‌های امنیتی با طراحی دوربین مداربسته صوتی و تصویری با قابلیت ضبط صدا توانستند وظیفه تصویربرداری و ضبط را به‌صورت هم‌زمان در یک سیستم پیشرفته طراحی کنند و کار حفظ امنیت را راحت‌تر نمایند.

   میکروفون‌هایی که در این سیستم‌ها گنجانده می‌شوند به‌خوبی صدا را دریافت کرده و آن را از طریق بلندگوها پخش می‌کنند. مدت زمان زیادی از عرضه این دوربین‌ها در بازار ایران نمی‌گذرد. اما محبوبیت و کارایی آن‌ها باعث شده تا بیشتر سازمان‌های امنیتی آن‌ها را جایگزین دوربین‌های قدیمی کنند. با خرید دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا دیگر مشکلی در بخش نظارت و کنترل دیده نمی‌شود. امنیت و حفاظت به بهترین وجه ممکن تامین می‌شود. دوربین مداربسته صدا ضبط کن در مواقع اضطراری مانند سرقت یا قتل بسیار کارآمد هستند. آن‌ها تمام جزئیات را به‌صورت صوت و تصویر ضبط و ثبت می‌کنند.

    

   دوربین مداربسته میکروفون دار

    

   کارایی دوربین مدار بسته میکروفون دار

   دوربین مدار بسته میکروفون دار در بازارهای داخلی و خارجی سروصدای زیادی بپا کرده است. در گذشته نصب دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط تصویر بسیار رایج بودند. اما نیاز به تامین امنیت بیشتر تولیدکنندگان را به فکر را ه‌اندازی سیستم‌های امنیت با قابیلت ضبط و تصویر انداخت. دوربین‌های مدار بسته ضبط صدا یکی از کارآمدترین سیستم‌های حال حاضر است که قادر به ضبط صدا و ذخیره آن در حافظه داخلی دستگاه است. دوربین‌های مدار بسته با قابلیت همزمان ضبط صوت در کنار فیلم کارایی فراوانی در سیستم‌های حفاظتی دارند.

   دوربین ضبط صدا و تصویر یک سیستم با کارایی متنوع است که در یک مکان نصب می‌شود و قادر است تصاویر و صداها را به چند پلتفرم مختلف ارسال کند. بیشتر برندهای معتبر، دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا را طراحی کرده‌اند اما برخی از نمونه‌های دوربین هم قابلیت نصب میکروفون ضبط صدا را به‌صورت جداگانه دارند.

   شاید برای کسب و کارهای کوچک ضبط صدا کارایی چندانی برای مجموعه نداشته باشد اما نصب این دوربین‌ها برای کاربردهای، فضایی، نظامی و پلیسی، ارتباطات ویدیویی، تصویربرداری نامحسوس، صنعتی، دوربین های پلاک خوان و ... از اهمیت بالایی برخوردار است. تکنولوژی‌هایی که در نسل جدید این دوربین‌ها به‌کار گرفته شده است به‌راحتی کار کنترل، نظارت، ارسال و ذخیره فیلم و تصویر را امکان‌پذیر کرده است.

    

    

   انواع دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

   دسته‌بندی دوربین مدار بسته میکروفون دار بر اساس یک سری فاکتورهای مختلف انجام می‌شود که عبارت‌اند از:

    

   انواع دوربین مخفی میکروفون دار بر اساس نوع سیگنال

   دوربین‌های آنالوگ

   دوربین های آنالوگ نسل اول دوربین‌های مداربسته هستند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می‌کنند. برای بالا بردن کیفیت تصاویر و صداها در این دوربین ‌ها باید از تجهیزات باکیفیت استفاده کرد. ارسال تصاویر و صدا به‌صورت بی سیم در این مدل‌ها ضعیف است. به‌دلیل قیمت مناسب و پایینی که دارند اغلب برای فروشگاه‌های کوچک و خانه‌ها گزینه رایجی هستند.

    

   دوربین میکروفون دار

    

   دوربین مدار بسته میکروفون دار تحت شبکه

   جدیدترین نسل دوربین مدار بسته میکروفون دار صوتی تصویری مدل‌های تحت شبکه هستند. امواج این دوربین‌ها کاملا دیجیتال است و ضبط و ثبت تصاویر و ارسال آن‌ها توسط امواج دیجیتال انجام می‌شود. قابلیت اتصال این دوربین‌ها به اینترنت و کیفیت بالای تمام دیجیتال، امکان ارتباط بی سیم با کیفیت و امنیت بالا، امکان استفاده از کابل‌های ارتباطی و امکان ارسال هم‌زمان صدا و تصویر و برق در بستر شبکه از مهم‌ترین مزایای استفاده از سیستم‌ها است.

    

    

   دسته‌بندی دوربین ضبط صدا بر اساس شکل ظاهری و کارایی دوربین

   دوربین مدار بسته میکروفون دار که در این دسته قرار می‌گیرد شامل دوربین دام میکروفون دار، دوربین مینیاتوری میکروفون دار، دوربین مادون قرمز، دوربین صنعتی و اسپید دام با توانایی گردش 360 درجه است.

    

   دوربین مداربسته ضبط صدا

    

   دسته بندی دوربین ضبط صدا و تصویر بر اساس قاب و پوشش دوربین ها

   در این مدل از دوربین مدار بسته میکروفون دار سه نوع دوربین وجود دارند که عبارت‌اند از:

   دوربین های پمپ بنزینی: این دوربین ها با قاب بزرگ طراحی می‌شوند و در برابر آب مقاوم هستند.

   دوربین مخفی: این دوربین غیرقابل مشاهده است و بیشتر برای محیط‌های حساس کارایی دارد.

   دوربین با پوشش فانتزی

    

    

   انواع میکروفون در دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

   دوربین مدار بسته میکروفون دار بر اساس سیستم ضبط صدا متفاوت هستند. دوربین ضبط صدا و تصویر از نظر نوع قاب و بدنه سیستم ضبط و از نظر قابلیت تنظیم صدا به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

    

    

   انواع میکروفون در دوربین های ضبط صدا از نظر نوع قاب و بدنه

   میکروفون گلفی: طراحی ظاهری این میکروفون شبیه به توپ گلف است و یکی از شناخته‌شده‌ترین مدل‌های موجود در بازار است. وزن این میکروفون سبک و کوچک است و با ولتاژ 6 الی 12 ولت کار می‌کند.

   میکروفن باکس: شکل این مدل جعبه‌ای است و برای تنظیم صدا روی آن پیچی تعبیه شده است. ولتاژ مصرفی این محصول بین 9 تا 12 ولت بوده و از حساسیت بالایی برخوردار است.

   میکروفن سوزنی: به دلیل ساختار کوچک و مخفی این محصول بیشتر برای محیط‌های داخلی کارایی دارد. برای نصب این میکروفون به سیم‌کشی نیاز است. نصب این مدل بر روی دوربین های مدار بسته ضبط صدا با کیفیت بالای صدا و بدون ایجاد نویز همراه است.

    

    

   طبقه بندی انواع میکروفون ضبط صدا از نظر قابلیت تنظیم صدا

   انواع میکروفون در دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

   میکروفون ولوم دار: در ساختار این دوربین‌ها پیچی برای تنظیم صدای ضبط تعبیه شده است.

   میکروفون بدون ولوم: این مدل هیچ‌گونه قابلیتی برای تنظیم صدا ندارد.

    

   انواع میکروفون در دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

    

   از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته صدا ضبط می کند؟

   راه‌های مختلفی برای تشخیص ضبط صدا در دوربین مدار بسته میکروفون دار وجود دارند. در وهله اول باید بدانید که آیا دوربین قابلیت ضبط صدا دارد. مثلا دوربین‌های IP به دو حالت می‌توانند صدا را ضبط کنند. در برخی مدل‌ها خود دستگاه میکروفون دار طراحی شده است و در برخی دیگر قابلیت نصب میکروفون و ضبط به‌صورت جداگانه وجود دارد.

   روش بعدی برای این‌که بفهمید دوربین صدا ضبط می‌کند این است که دوربین را بررسی کنید. وجود حفره‌های موجود روی دوربین و یا نصب میکروفون های سوزنی، گلفی و... در اطراف دوربین و یا سرچ کردن مدل دوربین برای اطمینان از قابلیت ضبط می‌تواند کمک‌کننده باشد. گاها می‌خواهید از کیفیت صدای ضبط و نوع ضبط مطمئن شوید که بهترین راه دیدن فیلم‌های دوربین و امتحان کردن دوربین در قسمت‌های مختلف محیط است.

    

    

   انواع برندهای دوربین مداربسته میکروفون دار

   دسته‌بندی دوربین مدار بسته میکروفون دار بر اساس برند تولیدکننده مستقیما روی کیفیت و کارایی دوربین تاثیر می‌گذارد. امروزه بیشتر برندهای تولیدکننده دوربین مدار بسته برای توسعه سیستم‌های خود از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره می‌برند. این توسعه را به‌وضوح می‌توانید در انواع دوربین های مدار بسته هایک ویژن و داهوا ببینید. برند دوربین میکروفون دار داهوا و دوربین میکروفون دار هایک ویژن با قابلیت دید در شب، قابلیت ضبط صدای با کیفیت، کیفیت بالای تصاویر و مقاوم در برابر عوامل محیطی طراحی شده‌اند.

    

    

   قیمت دوربین مدار بسته میکروفون دار

   اگر از تمام ویژگی های دوربین مدار بسته میکروفون دار بگذریم چیزی که برای بیشتر افراد حائز اهمیت است، قیمت دوربین مدار بسته میکروفون دار است. قیمت دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. مثلا قیمت دوربین میکروفون دار داهوا با قیمت دوربین های مدار بسته صوتی هایک ویژن متفاوت است. فاکتورهای دیگری از قبیل نوع دوربین، طراحی دوربین، نوع میکروفون، کیفیت ضبط صدا و تصاویر و ... بر روی قیمت دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا تاثیر می‌گذارد.

    

    

   خرید دوربین مدار بسته میکروفون دار با قابلیت ضبط صدا

   اگر به دنبال خرید دوربین میکروفون دار یا همان دوربین مدار بسته میکروفون دار هستید احتمالا با نمونه‌های متنوعی برخورد می‌کنید. ازآن‌جاکه هر روز نسل جدیدی از این دستگاه‌ها روانه بازار می‌شود در نتیجه خرید دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا باید با حساسیت بالا انجام شود. در وهله اول برای خرید نیاز خود را بررسی کنید. باتوجه به محل نصب دوربین میکروفون دار داهوا به فاکتورهای مهمی از قبیل کیفیت، مدت ذخیره‌سازی دوربین، قیمت، استاندارد کاری و ... توجه کنید تا یک خرید خوب و هوشمندانه داشته باشید.

   قیمت دوربین مداربسته میکروفون دار

    

    

   سوالات متداول 

   آیا دوربین مدار بسته صدا هم ضبط می‌کند؟

   بیشتر کاربرانی که به دنبال دوربین مدار بسته میکروفون دار هستند با این دغدغه مواجه می‌شوند که آیا دوربین مدار بسته صدا هم ضبط می‌کند؟ بله. دوربین های میکروفون دار با قابلیت ضبط صدا و تصویر به صورت همزمان طراحی شده‌اند. شما با نصب دوربین های میکروفون دار داهوا و دوربین های میکروفون دار هایک ویژین می‌توانید امنیت بیشتر و کنترل بهتری داشته باشید.

    

   آیا نصب دوربین های میکروفون دار قانونی است؟

   نصب دوربین مدار بسته میکروفون دار در صورتی مجاز است که تمامی افراد فعال در محیط از وجود آن مطلع باشند. درغیراین‌صورت به‌عنوان استراق سمع شناخته می‌شود و جرم است.

    

    

    

   مدیر ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟