چگونه در برابر هکرها از دوربین های مداربسته خود محافظت کنیم

   چگونه در برابر هکرها از دوربین های مداربسته خود محافظت کنیم

   دوربین مداربسته، خرید دئوربین مداربسته

   www.haamin.ir  بهترین پیشنهاد را برای حفاظت از سیستم امنیت دیجیتال تان ارائه می دهد

   سیستم های امنیتی خانه مانند لانه و حلقه با نوع جدیدی از تهدید رو به رو است. هکرها ربودن دوربین های مداربسته را به منظور ایجاد موقعیت اضطراری ساختگی انجام می دهند. برخی حتی پا را فراتر گذاشته اند و پلیس را درگیر یک شوخی خطرناک به نام "swatting" کرده اند.

   این درحالی است که شاید قصدشان از "swatting" کاملا بی ضرر باشد اما می تواند عواقب سختی را در پی داشته باشد.  مانند حادثه ای در سال 2017 که پلیس به خانه مردی یورش برد و پس از اینکه یک هکر به دروغ ادعای یک حادثه خطرناک را داد، مردی را به ضرب گلوله کشت.

   ما هرگز نمیخواهیم دستگاه شخصی را که برای امنیت و محافظت در نظر گرفته شده توسط هکرهای بدجنس ربوده شود، به همین علت این نکات را برای ایمن کردن سیستم نظارتی شما پیشنهاد می کنیم.

   آیا آدرس ایمیل شما قبلا در نقض داده ها نقش داشته است؟

   خوشبختانه وب سایتی به آدرس haveibeenpwned.com ایجاد شده است که نقض داده ها را می توانید جستجو کنید که هکرها قبلا آدرس ایمیل شما را در معرض خطر قرار داده اند یا خیر.

   روی آدرس بالا کلیک کنید و در ایمیل خود را بررسی کنید. آیا تا به حال به اصطلاح "pwned?" شده اید.

   حال با ما همراه شوید تا راه های رفع این آسیب جدی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

   چگونه سیستم های امنیتی دوربین مداربسته ما می تواند هک شود؟

   راه‌های زیادی وجود دارد که هکرها می‌توانند از آسیب‌پذیری‌های دوربین‌های امنیتی شما برای دسترسی به فیلم‌های خصوصی شما، از سرقت اعتبار از سایر سایت‌های آسیب‌پذیر گرفته تا دسترسی به روتر شما برای هک کردن دوربین‌های امنیتی متصل، سوء استفاده کنند.

   شما هرگز نمی دانید که چقدر با یک هکر خوب مقابله می کنید، بنابراین بهترین کار این است که تمام دستگاه های خود را به بهترین شکل ممکن ایمن کنید-مخصوصا دوربین های مداربسته

   نکته #1 : پسوردتان را همین حالا تغییر دهید.

   محبوب‌ترین روشی که هکرها به سیستم امنیتی شما دسترسی پیدا می‌کنند، استفاده از اعتبارنامه‌هایی است که از یک نقض جداگانه داده به سرقت برده‌اند. بالای 50 درصد از کاربران اینترنت گزارش کرده اند در چندین آدرس دامنه ی مختلف از پسورد یکسان یا نمونه ای تغییر داده شده از آن را استفاده کرده اند.

   آیا شما هم از یک پسورد در آدرس دامنه های مختلف استفاده می کنید؟ رمزهای خود را از سایتی به سایت دیگر متفاوت در نظر بگیرید و حدالامکان حدس زدن آن چالشی باشد. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که حروف کوچک، بزرگ، یک عدد و حتی یک کاراکتر خاص مانند علامت تعجب را وارد کنید.

   ساده ترین راه برای انجام این کار این است که حروف کوچک، بزرگ، یک عدد و حتی یک کاراکتر خاص مانند علامت تعجب را وارد کنید. هرچه تعداد کاراکترهای پسوردتان بیشتر و پیچیده تر و سخت تر باشد شکستن(crack) آن نیز سخت تر خواهد بود. اگر میخواهید این کار را به روش آسان انجام دهید مطمئن شوید که شامل اطلاعات هویتی شما نباشد. که در نقطه از اینترنت یا شبکه های اجتماعی رمز عبور جدید شما یافت شود.

   نکته #2 : از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید.

   اگرچه به طور بالقوه می‌توانید به تنهایی گذرواژه‌های قوی پیدا کنید، توصیه می‌کنیم از یک مدیریت رمز عبور مانند LastPass استفاده کنید. برنامه‌هایی مانند LastPass پسوردهای قوی و تصادفی برای حساب‌های دیجیتال شما تولید می‌کنند و آنها را به‌طور امن برای شما ذخیره می‌کنند. تا زمانی که ورود و رمز عبور ایمن برای مدیریت رمز عبور دارید، می توانید همه رمزهای عبور خود را در یک مکان نگه دارید.

   با LastPass، تا زمانی که وارد سیستم شده اید، می توانید به طور خودکار رمز عبور را در مجموعه ای از دستگاه ها و مرورگرهای وب وارد کنید.

   نکته #3 : احراز هویت دو مرحله ای تعیین کنید.

   انجام این مرحله ممکن است به دانشی نیاز داشته باشد، اما اگر بتوانید احراز هویت دو مرحله‌ای را کشف کنید، این یک لایه امنیتی اضافی عالی است. احراز هویت دو مرحله ای نیاز به پسورد دوم نیاز دارد. در حالی که برخی از شرکت‌های امنیتی مداربسته به طور پیش‌فرض احراز هویت دو مرحله‌ای را ارائه می‌کنند، بسیاری از آنها این گزینه را داخلی ندارند.

    شما می توانید اپلیکیشن احراز هویت را داشته باشید، یک کد را به عنوان SMS به موبایل شما زمانی که وارد وب سایت می شوید ارسال می کند. یا میتوانید بطور تصادفی به آن دسترسی داشته باشید. یا میتوانید بطور تصادفی به کدهای تولید شده دسترسی داشته باشید هر چند دقیقه تغییر می کند.

   نکته #4 : سیستم امنیتی خود را به صورت حرفه ای نصب کنید

   ایالت متحده میزبان 29.8 درصد از هک های سیستم امنیتی در سراسر جهان است. بیش از هرکشور دیگری مشکل اصلی در این کشور است زیرا که تمام دوربین های مداربسته تحت شبکه به اینترنت متصل هستند-اینترنت هم جایی است که هکرها روش هایی دائمی را برای دسترسی به داده های خصوصی پیدا می کنند.

   متاسفانه هیچ  برندی وجود ندارد که با اطمینان بگوید: "سیستم های دوربین های مداربسته ما غیرقابل هک است" .

    قیمت دوربین مداربسته ،دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته

   خوشبختانه از طرف دیگر می‌توانید اقدامات لازم را برای اطمینان از وجود آسیب‌پذیری داده‌ها را انجام دهید، اما اینجاست که همه چیز پیچیده می‌شود، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم مستقیماً با یک نصاب حرفه‌ای صحبت کنید.

   به دلیل اینکه با سیستم های دوربین مدار بسته مختلف کار کرده اند و با روش های عملیاتی گوناگونی آشنا هستند میتوانند به شما بخوبی کمک کنند. محصولات امنیتی با رمز گذاری پیشرفته به شما جهت مدیریت پسوردهایتان کمک می کند بنابراین مطمئن شوید که آخرین ورژن نرم افزار نصب شده است. یا حتی تعویض پورت پیشفرض دوربین های مداربسته، گاهی اوقات بهتر است این کار را به متخصصان این حوزه بسپارید.

   برای بروز ماندن در آدرس سایت www.haamin.ir بلاگ ما را جستجو کرده و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و همچنین در شبکه های اجتماعی haaminco را دنبال کنید.


   مقاله قبلی: عیب های دوربین مداربسته(کابل کشی)

   مقاله بعدی: 

   مدیر ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟
   به زودی ارتباط برقرار خواهد شد لطفا شکیبا باشید