امنیت سایبری

   امنیت سایبری: آنچه که ما به عنوان یک صنعت می توانیم انجام دهیم

   در سال 2017، حملات سایبری مبتنی بر اینترنت اشیا 600 درصد افزایش یافت.  همانطور که صنعت به سمت پذیرش خرید گستره دوربین های مداربسته فیزیکی بهم پیوسته و متصل پیش می رود، کاربران نهایی مزایای زیادی پیدا کرده‌اند که دامنه راه‌حل‌های سنتی نظارت تصویری را فراتر از اقدامات ایمنی ساده توسعه می‌دهد.

   دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته

   آنچه در ادامه این مقاله می خوانید:

   سیستم های دوربین مدارربسته

   تولیدکنندگان دستگاه های امنیت فیزیکی

   سیستم های ارتباطی بیسیم

   سرویس های امنیت سایبری

   ایجاد فرصت های بی شمار

   استاندارد های رایج امنیت سایبری


   سیستم های دوربین مداربسته

   هنگامی که به سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته فکر می کنیم، امنیت سایبری(Cybersecurity) قطعا اولین چیزی نیست که در ذهن ها متبادر می شود. زیرا که خطرات و تهدیدات دیجیتال جدا از تجهیزات فیزیکی لحاظ می شود. متاسفانه این دو مقوله به طور فزاینده در حال درهم تنیده شدن و یکی شدن هستند تواما مزاحم ها نیز روز به روز از روش های فناورانه ای به منظور دسترسی به دارایی های سازمان ها بهره می برند.

   هک و نفوذ به داده ها در بین بالاترین نگرانی ها در مورد تهدیدات سایبری قرار دارند، اما بسیاری این واقعیت را که تمهیدات امنیت سایبری ضعیف به مخاطرات فیزیکی نیز می تواند منجر شود. سازمان هایی که از دستگاه های نظارت تصویری پیشرفته با برنامه های تحلیل و آنالیز پیشرفته مستقر می نمایند. غالبا بدون آنکه متوجه شوند خودشان را در مقابل این نوع از تهدیدات آسیب پذیر می کنند. شاید این تجهیزات هوشمند باشند، دستگاه های IoT اهداف ساده ای برای مجرمان سایبری و هکرها هستند و می توانند به یک سیستم امنیتی فیزیکی را به راحتی از درون به بیرون فلج کرده و مورد سوء استفاده قرار دهند.

   بیش تر مطالعه کنید: چگونه یک دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

   تولید کنندگان دستگاه های امنیتی فیزیکی

   خواه تهدید کنندگان به دنبال دسترسی ساده به داده های داخلی باشند یا عملیات فلج کردن قبل از حمله ی فیزیکی باشند، دسترسی آسان هکرها به سیستم های نظارت تصویری عاقبت خوشی نخواهد داشت. تولید گنندگان در صنعت امنیت و دوربین های مداربسته برای اینکه در بازار رقابتی حذف نشوند در حین تولید و تجارت فناوری های آنالوگ خود به سمت تکنولوژی دستگاه های متصل بهم در حال حرکت هستند.

   بنابراین دیگر نمیتوان حوزه ی امنیت را تنها عناصر فیزیکی و نظر کابران نهایی متمرکز دانست. اولین قدم در جهت راه حل های ایمنی بیشتر با تصمیم تولیدکنندگان فیزیکی به در همه ی محصولات خود به عنوان اولویت در نظر بگیرند، از نقطه انتهایی تا لبه و حتی فراتر. روزهایی که کاربران نهایی درک اهمیت راه حل های افزایش قابلیت اطمینان را نادیده می گرفتند به اتمام رسیده است در نتیجه میتوان گفت تولیدکنندگانی که تحقیق و زمانی را در راستای توسعه ی سخت افزاری امنیت سایبری سرمایه گذاری نمایند در منحنی پیشرفت و دارایی جلوتر خواهند بود و در نهایت به نفع همه خواهد شد.

   بیش تر مطالعه کنید: مقاله خبری داهوا HD-CVI TEN

   سیستم های ارتباطی بیسیم

   علاوه بر تعهد به انجام امور ساده ای برای بهداشت سایبری میتوان انجام داد، گام ها و اقدامات مهمی وجود دارند توسط تولیدکنندگان قابل انجام است. یک اقدام ساده تعبیه ترکیب ویژگی ها و ابزارهایی در دستگاه های امینی است بطوریکه کاربران نهایی راحت تر تنظیمات سایبری خود را پیکربندی نمایند. بطور مشابه، کار با شخص ثالث برای انجام تست نفوذ روی محصولات برای که به تضمین امنیت بک-اند(Back-End) تجهیزات IoT کمک می کند. این کار به مشتریان آرامش خاطر و به تولیدگان گنندگان مزیت رقابتی را هدیه می دهد.

   در حالی که استانداردهای ناقص امنیت سایبری می تواند بوسیله ی نصب دستگاه های آسیب پذیر در یک شبکه میتواند بازتاب ضعیفی از تولیدکنندگان ایجاد کند، یکپارچه سازها نیز در هر مشکلی که ممکن است در آینده ایجاد شود شریک می شوند.

   سرویس های امنیت سایبری

   همه ی ما در مورد ممنوعیت ها، مالیات ها و تعرفه های ایالت متحده شنیده ایم، دولت اخیراً تولیدکنندگان خاصی را بسته به کشور مبدأ و روش های امنیت سایبری آن‌ها وارد کرده است. جدای از شکایت های حقوقی، استفاده از استانداردهای مناسب امنیت سایبری می تواند به اشخاص حقوقی یا حقیقی مزیت رقابتی بدهد.

   با توجه به گسترش هک ها، بدافزارها و باج افزارها متخصصینی که بتوانند مشکلات سایبری مشتریان را کاهش و یا رفع نمایند، در حال حاضر یک قدم از یک گام بزرگی را از دیگرانی که نمی دانند جلوتر هستند.

   با انتخاب همکاری با تولیدکنندگانی متمرکز بر امنیت سایبری فعالیت دارند کسانی که به مشتریان خود تست های آسیب پذیری و آموزش بهترین روش ها را برای مشتریان ارائه دهند نه تنها از این رقابت سر بلند بیرون می آیند. بلکه منابع جدیدی را نیز می توانند برای رفع مشکلات سایبری نیز پیدا نمایند.

   اموزش، همکاری و مشارکت سه ستون برای مقابله همه جانبه با تهدیدات سایبری هستند. برای فروشندگان و متخصصینی که هنوز خدمات امنیت سایبری را به مجموعه‌های تجاری خود اضافه نکرده‌اند، یافتن یک شریک استراتژیک IT می‌تواند راهگشا باشد.

   ایجاد فرصت های بی شمار

   فعالیت حوزه ی امنیت فیزیکی درابتدا زمانی که وارد قلمرو دیجیتالی امنیت سایبری می شوند ممکن است احساس ناراحتی کنند و به این نتیجه برسند در صورتیکه با یک شرکت IT یا سایبری همکاری نمایند فرصت های بی شماری را پیش روی آن ها باز می کند. با باز نمودن دری برای همکاری با یک شرکت فناوری اطلاعات متخصصین این حوزه بینش خوبی از امنیت سایبری در پروژه های آینده و منابع جدیدی که مشاوره دائم به مشتریان می باشد را بهره مند خواهند بود. در ازای آن، شرکت فناوری اطلاعات منبع جدیدی از مشتریان در صنعتی به دست می آورد که در غیر این صورت بلااستفاده خواهد بود. این یک موفقیت برای همه کسانی درگیر این صنعت اند به حساب می آید. باوجود اینکه تولید کنندگان، معامله گران و متخصصین نقش مهمی را در امنیت سایبری سیستم های فیزیکی ایفا می کنند مشتریان نهایی نیز نقش حیاتی را بازی می نمایند. آموزش دیدن و بیان اهمیت آن برای یک سازمان اولین اقدام است.

   استانداردهای رایج امنیت سایبری

   در زیر لیستی از استانداردهای رایج امنیت سایبری آورده شده است که تمام سازمان ها به منظور پیاده سازی جهت حفاظت از راه حل سیستم های نظارت تصویری خود روی آن ها کار کنند:

   -همیشه نرم افزارهای دوربین مداربسته خود را برروزرسانی نمایید تا آخرین قابلیت های امنیت سایبری را دریافت نمایید.

   -پسوردهای پیش فرض را تغییر دهید، مخصوصا برای ادمین ها و همچنین سیستم را برای کاربران خارجی قفل شده نگه دارید.

   -گروه کابران مختلفی با دسترسی های متفاوت تعریف کنید تا هر کاربر تنها به بخش های موردنیاز دسترسی داشته باشد.

   -یک کلید رمز برای ایجاد امنیت ویدئوهای در حال ضبط جهت حفاظت در مقابل مزاحم ها و هکرها تعریف کنید.

   -نوتیفکیشن ها را برای آنکه

   - ایجاد/پیکربندی اتصال OpenVPN برای دسترسی از راه دور ایمن.

   - گزارش وب سرور را به طور منظم بررسی کنید، تا ببینید چه کسی به سیستم دسترسی دارد.

   - اطمینان حاصل کنید که خزیدن وب ممنوع است تا از جستجو شدن تصاویر یا داده های موجود در دستگاه شما جلوگیری شود.

   - از قرار دادن دستگاه ها در معرض اینترنت خودداری کنید مگر اینکه برای کاهش خطر حملات به شدت ضروری باشد.  

   بیش تر مطالعه کنید: استاندارد ONVIF


   مقالات دیگر هامین را نیز مطالعه کنید:

   21 مشخصه مهم در دوربین های مداربسته

   دوربین های مداربسته پلاک خوان

   اجزاء دوربین های مداربسته

   PoE چیست؟

   انواع نمایشگر در دوربین های مداربسته 

    

   مدیر ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید