POE چیست؟

   PoE چیست؟

   با استفاده از فناوری PoE یک دستگاه قادر است انرژی الکتریکی را به همراه داده از طریق کابل اترنت مختص خود تا نقاط دور منتقل کند. که در دو استاندارد IEEE 802.3af-2003 و IEEE 802.3at-2009 به تفصیل بیان شده است انواعی گوناگونی از این فناوری پیش از این دو استاندارد ها نیز وجود داشته اند که برای کاربردهای ویژه ای به کار می روند و بطور گسترده استفاده نمی شوند برخی از مواردی که از این تکنولوژی استفاده می شود شامل: دوربین های مداربسته ip و تلفن های IP، نقاط دسترسی بی سیم، شبکه و دستگاه های نظیر می باشد.

   دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته


   آنچه در ادامه این مقاله می خوانید:

   سوئیچ PoE

   PoE چگونه کار می کند؟

   متداول ترین دستگاه هایی که PoE در آن ها استفاده شده است

   PoE مناسب را چگونه انتخاب کنیم

   PoC چیست؟

   نتیجه گیری


   سوئیچ PoE

   تجهیزاتی که بخش های مختلف شبکه را به هم متصل میکنند و باعث انتقال داده و انرژی الکتریکی از طریق PoE میشوند سوئیچ PoE نام دارد آن ها به دستگاه هایی که فاقد هر گونه منبع تغذیه هستند انرژی را تامین می کنند مانند دوربین های بی سیم و همچنین از کانکتورهای مخصوص برای نصب بدون درز استفاده می شود یکی از مزیت های آن این است که میتوان به صورت مرکزی مدیریت آنرا انجام داد بنابراین این امکان را به می دهد تا تصاویر دوربین را بدون ضبط ویدئو توسط NVR به سوئیچ های PoE متصل شوند که قابلیت دسترسی کلی را برای NVR افزایش می دهد و همینطور نوسانات برق و فرسودگی نمی تواند آسیب برساند و اتلاف انرژی کمی خواهد داشت.

   بیش تر مطالعه کنید: استاندارد ONVIF چیست؟

   PoE چگونه کار میکند؟

   استفاده از PoE کار ساده ای است و به ترتیب زیر انجام می شود:

   1.نیاز به استفاده از سوئیچ PoE

   یکی از تجهیزات شبکه می باشد این سوئیج دارای درگاه و قابلیت انتقال برق است بنابراین این دستگاه ابتدا سیگنال ضعیفی را برای بررسی و تشخیص سازگاری تجهیزات با PoE ارسال میکند پس از اطمینان عملیات اتصال تجهیزات و انتقال برق را می توان انجام می شود.

   2. استفاده از POE Injector

   درصورتیکه سوئیچ PoE در دسترس نباشد یا خرید آن هزینه بر باشد یا اینکه تجهیزات و دستگاه های مورد نظر فاقد پورت PoE باشد از PoE Injector استفاده میشود به اینصورت که با ورود کابل شبکه خروجی PoE می دهد در واقع از این تجهیز برای افزودن قابلیت PoE به تجهیزات شبکه غیر PoE استفاده می شود.

    3. استفاده در دستگاه ضبط   NVR

   برخی از دستگاه های NVR دارای پورت PoE هستند و دوربین های مداربسته IP و سایر تجهیزات به دستگاه به طور مستقیم وصل می شوند و برق آن ها از طریق دستگاه NVR تامین می شود و نیازی به تهیه دستگاه سوئیچ PoE به صورت جداگانه وجود ندارد.

   متداول ترین دستگاه هایی که PoE در آن ها استفاده شده است

   با پیشرفت تکنولوژی اینترنت وسایل و تجهیزات هوشمندی که از تکنولوژی PoE بهره میگیرند روز به روز در حال افزایش است  

   تعدادی از دستگاه هایی که از PoE استفاده میکنند شامل موارد زیر است:

   تلفن های ویپ

   تلفن های صوتی IP(VoIP) از طریق کابل شبکه داده و برق را از سوئیچ شبکه می گیرد.

   دوربین های مداربسته IP

   دوربین های مداربسته IP در حال حاضر استاندارد صنعتی در کل جهان است که نصب، کنترل سریع و سیستم های امنیتی را در مقیاس کوچک و بزرگ تامین میکنند.

   بیش تر مطالعه کنید: مفاهیم دوربین مداربسته تحت شبکه

   آی پی اینترکام ها(IP Intercoms)

   سیستم های Intercom door در واقع تلفن هایی هستند که سیگنال های داده و برق را از طریق کابل شبکه انتقال می شود.

   بلندگو های (IP-Audio-over)IP

   آخرین نسل از سیستم صوتی برای پخش موسیقی و آدرس های عمومی است که در آن کل سیستم صوتی از طریق شبکه LAN/WAN متصل می شود. این قابلیت این امکان را می دهد تا بلندگوهای تحت شبکه از طریق یک کابل اترنت منفرد از جمله PoE از جمله PoE متصل شوند.

   چگونه PoE مناسب را انتخاب کنیم

   با توجه به موارد که در ادامه تشریح می نماییم میتوان دستگاه PoE را انتخاب کرد.

   پورت PoE

   یکی از مواردی که برای خرید PoE نیاز است بررسی کنیم پورت های PoE می باشد که بسته به تعداد دستگاه های که قرار است متصل شود میتواند دارای 8پورت، 16پورت، 32پورت، 48 پورت و ... باشد برای اتصال دوربین مداربسته تعداد پورت دستگاه را بررسی کنید.

   تامین نیاز برق

   بعد از یافتن یک سوئیچ PoE  که برق مناسب را برای هر پورت تامین میکند عنصر دیگر برق تولیدی است در استاندارد رایج IEEE 802.3af  میزان برق برای 100 مترکابل CAT5 یا CAT5e تا 12.95 وات می باشد.

   سوئیچ POE مدیریتی یا غیر مدیریتی

   تفاوت بین بین سوئیچ های مدیریتی و غیرمدیریتی قابلیت تنظیم، امکانات و قیمت آن ها می باشد. با ویژگی های سوئیچ PoE مدیریتی می توان پروتکل های شبکه را پیکربندی کرد در حالی که سوئیچ PoE غیر مدیریتی این ویژگی ها را ندارد و نیاز به نصب و پیکربندی ندارند یک سوئیچ PoE غیرمدیریتی متناسب با بودجه ی شما می تواند نیاز برق دوربین های مداربسته را برطرف کند.

   مزایای سوئیچ های PoE

   برای انتخاب سوئیچ PoE مناسب مزایا و معایب را بررسی کنید:

   -نیاز به کابل های برق اضافی وجود ندارد و باعث صرفه جویی در هزینه های می شود زیرا کابل های اترنت قیمت های کمتری دارند.

   -برای نصب از راه دور در مقایسه با کابل های فیبرنوری هزینه کمتری دارد زیرا در این حالت نیاز به انتقال برق وجود ندارد.

   -دستگاه های مجهز به PoE میتوانند به مکان های بدون پریز نیز منتقل شوند.

   محدودیت های سوئیچ های PoE

   -توسط این دستگاه کار انتقال داده را حداکثر تا 100 متر می توان انجام داد که این فاکتور برای شبکه های بزرگ مشکل ساز است منتها با کمک یک متخصص توسعه ی شبکه ی PoE می توان تا 1220 متر این فاصله را افزایش داد.

   -در صورتیکه عدم سازگاری دستگاهی با PoE با استفاده از یک Injector جهت اتصال به سوئیچ PoE این مشکل حل میشود.

   -اگر دستگاه ها تقاضای برق قابل توجهی داشته باشند، ممکن است از بودجه PoE برای برق بیشتر شوند.

   PoC چیست؟

   این تکنولوژی جدید نیست اما اکثر نصاب ها و اشخاص این حوزه از این قابلیت بی اطلاع هستند از PoC(Power Over Coax) برای انتقال برق با کابل کواکسیال از دستگاه DVR استفاده می گردد که پیش از این تنها برای انتقال تصویر استفاده می شد و به این طریق نیاز به کابل کشی را کاهش می دهد. در غیر اینصورت از دوکابل برای نصب دوربین های HD استفاده می شود یکی کابل کواکسیال از DVR برای انتقال تصویر و یک کابل برق برای دوربین مداربسته .HD توجه شود برای تامین برق از طریق کابل کواکسیال توسط دستگاه DVR، باید دوربین های مداربسته و دستگاه DVR هردو دارای قابلیت PoC باشند در آینده همانند PoE در دوربین های IP فناوری PoC نیز در دوربین های HD استفاده خواهد شد.

   مزایای استفاده از PoE / PoC چیست؟

   -باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

   -از آنجا که برای مسافت های طولانی استفاده از اترنت برای ارسال سیگنال شبکه توصیه نمیشود PoC یک راه حل مناسب است زیراکه مسافت انتقال تا 400 متر بیشتر ارتقاء می یابد.

   - فناوری PoC مانند فناوری PoE دارای ایمنی داخلی است به عنوان مثال در صورت نیاز با قطع برق در شرایط اضطراری وظیفه ی ایمن سازی را انجام می دهد.

   محدودیت های استفاده از POCچیست؟

   -برای استفاده از PoC در دوربین های مداربسته آنالوگ و دستگاه DVR حتما باید هردو از این قابلیت پشتیبانی کنند و همچنین دستگاه DVR باید خروجی PoC داشته باشند.

   -از فناوری PoC تنها در دوربین های مداربسته HD(نسل جدید) می توان بهره برد و در دوربین های آنالوگ قدیمی نمی توان استفاده کرد

   -همچنین سیستم های PoC دارای محدودیت در مسافت نیز هستند که بیش از 200 متر نیست.

   خرید دوربین مداربسته-دوربین مداربسته- قیمت دوربین مداربسته

   نتیجه گیری

   فناوری PoE کاربرد گسترده ای در سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه IP دارد دستگاه های متصل در این شبکه توسط کابل شبکه به یکدیگر متصل می شوند بنابراین حتی اگر تمام دستگاه ها هم PoE باشند اما اگر از کابل شبکه مناسب استفاده نشود تنها باعث اتلاف در هزینه می شود بنابراین انتخاب کابل شبکه مناسب برای PoE در هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته ضروری است. در این مقاله فاکتورهای مهم برای انتخاب PoE را معرفی کرده ایم تا شاید بتوانیم کمکی در انتخاب PoE کرده باشیم.


   آنچه در مقالات دیگر می خوانید:

   چگونه یک دوربین مداربسته مناسب انتخاب کنیم؟

   21 مشخصه مهم در دوربین های مداربسته

   دوربین های مداربسته پلاک خوان

   اجزاء دوربین مداربسته

   انواع نمایشگر در دوربین های مداربسته

   مقاله خبری داهوا HD-CVI TEN 

   امنیت سایبری

    

   مدیر ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید