دوربین لامپی چرخشی-10 دلیل برای اینکه چرا باید از دوربین لامپی چرخشی استفاده کنید😍

   راهنمای خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی

    

   دوربین لامپی چرخشی، یکی از انواع دوربین‌های مداربسته است که همانند یک لامپ بوده و می‌توان آن را به سرپیچ متصل کرد. این دوربین قادر است از محدوده نظارتی خود، تصاویر را با شعاع 360 درجه تهیه کرده و به کاربر ارسال کند. این دوربین‌ها به شکل بی‌سیم ساخته می‌شوند و نیازی به هیچ گونه سیم‌کشی ندارند. به همین دلیل هزینه خرید دوربین لامپی چرخشی نسبت به سیستم‌های سیمی، پایین‌تر است. این دوربین می‌تواند از طریق اپلیکیشن خاص خود به گوشی کاربر متصل شود. در این صورت کاربر می‌تواند لنز دوربین را به هر جهتی که بخواهد تغییر دهد. در این مقاله قصد داریم تا نکات خرید دوربین مداربسته بیسیم نوع لامپی چرخشی را توام با ارائه مزایا و ویژگی‌های این نوع دوربین برای کاربران مورد بررسی قرار دهیم.

    

   مزایای دوربین لامپی چرخشی

    

   مزایای دوربین مداربسته لامپی چرخشی

   دوربین‌ مداربسته لامپی چرخشی از مزایای متعددی برخوردارند که باعث استقبال زیاد از سوی کاربران شده است. با وجود چنین مزایا و قابلیت‌هایی، خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی می‌تواند معقولانه و مقرون به صرفه باشد. در ادامه مقاله به بررسی 10 مزیت و دلیل برای استفاده از این نوع دوربین‌های مداربسته پرداخته‌ایم.

    

   1-امکان تصویر برداری و دید در شب

   دوربین مداربسته لامپی چرخشی، قابلیت استفاده در شب و تاریکی را نیز دارد. حتی میزان روشنایی تصاویری که در شب توسط دوربین گرفته می‌شود، قابلیت تنظیم دارد. به گونه ای که کاربر می‌تواند با انجام تنظیماتی که در اپلیکیشن تلفن همراه وجود دارد، روشنایی تصاویر را تنظیم کرده و حتی  ledهای روشنایی دوربین را خاموش کند.

    

   2-اتصال به گوشی کاربر به شکل بی سیم

    

   این دوربین‌ها قادر هستند تا به شکل بی‌سیم و از طریق اینترنت وای فای به گوشی، لپ تاپ و یا سایر دستگاه های کاربر متصل شده و به انتقال تصاویر و صداهای ضبط شده بپردازند.

   دوربین مداربسته لامپی چرخشی قادر است به تصویر را دستگاه های مختلف به چند کابر نمایش دهد

    

   برای این که اتصال دوربین لامپی چرخشی به گوشی کاربر امکان‌پذیر شود، از یک نرم افزار یا اپلیکیشن خاصی استفاده می‌شود. این اپلیکیشن که قابلیت نصب روی گوشی‌های اندروید و آیفون را دارد، می‌تواند ضمن دریافت صداها و تصاویر ضبط شده، برای کاربر امکان تنظیمات روی دوربین را هم فراهم کند.

    

   3-برخورداری از زاویه دید 360 درجه

   دوربین لامپی چرخشی از زاویه دید 360 درجه ای برخوردار است. به این معنا که می‌توان با انجام تنظیمات از طریق اپلیکیشن، زاویه لنزهای دوربین مداربسته لامپی چرخشی را به هر طرفی که نیاز است، تغییر جهت داد. همچنین لنزهای این دوربین به قدری قدرتمند است که توانایی پوشش یک محیط 70 متری را دارد. در این صورت نیازی به آن نیست که از چند دوربین مداربسته در نقاط مختلف استفاده شود.

    

   4-با این دوربین ها میتوان ارتباط دو طرفه برقرار کرد

   یکی از امکانات جالبی که دوربین لامپی چرخشی دارد، ایجاد ارتباط و مکالمه دوطرفه است. این ارتباط با استفاده از میکروفون و بلندگوی تعبیه شده در دوربین برقرار می‌شود. به این نحو که دوربین از طریق اسپیکر، صدای کاربر را به گوش افرادی ارسال می‌کند که در محیط قرار دارند. همچنین به وسیله میکروفون، افراد مستقر در محیط صدای خود را به کاربر می‌رسانند. تمامی مکالمات کاربر، از طریق اپلیکیشنی اتفاق می‌افتد که در گوشی او نصب شده است.

    

   5-نیازی به باتری ندارند

   از دیگر ویژگی‌ها و مزایای دوربین مداربسته لامپی چرخشی، عدم نیاز به باتری برای تامین انرژی است. این دوربین‌ها که مشابه به لامپ‌های معمولی هستند، با پیچانده شدن در سرپیچ، از جریان برق مستقیم تغذیه می‌کنند و در این صورت نیازی به وجود باتری ندارند. در چنین حالتی کاربر هم از بابت تمام شدن شارژ باتری یا اتمام عمر مفید آن آسودگی خاطر خواهد داشت.

    

   6-برای ذخیره سازی تصاویر نیازی به دستگاه NVR ندارند

   NVR دستگاهی کوچک است که درون آن یک حافظه هارد قرار داده شده است. این حافظه می‌تواند تصاویر و صداها را ضبط کند. همچنین با آن می‌توان مواردی از جمله روشنایی دوربین، میزان برق رسانی به دوربین و .... را تنظیم کرد. یکی از ویژگی‌های دوربین لامپی چرخشی عدم نیاز به دستگاه NVR است. بنابراین برای ذخیره‌سازی تصاویر و صداها از حافظه داخلی کوچک به نام MICRO SD استفاده می‌کند که داخل دوربین تعبیه شده است.

    

   7-تصاویر ضبط شده کیفیت بالایی دارند

   تصاویری که دوربین لامپی چرخشی تهیه و ضبط می‌کند، در مقایسه با سایر دوربین‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است. به طوری که تصاویری که سایر دوربین‌های مداربسته ضبط می‌کنند حالت تیره و برفکی دارد که تشخیص و بررسی آن‌ها کار دشواری است. اما دوربین‌های لامپی به دلیل برخورداری از فناوری‌های جدید، کوچک‌ترین سوژه‌ها را با جزئیات آن ضبط می‌کند. تصاویری که این نوع دوربین‌ها ضبط می‌کند از نوع full hd یا 1080p است. همچنین دوربین لامپی چرخشی با استفاده از فناوری h.264 تصاویر را فشرده‌سازی می‌کند که ذخیره‌سازی آن‌ها با کیفیت بالا امکان‌پذیر می‌شود.

    

   8-برخورداری از گزینه تعقیب سوژه

   یکی دیگر از قابلیت‌های جالبی که در دوربین لامپی چرخشی وجود دارد، گزینه تعقیب سوژه است. کاربر می‌تواند با تنظیم این گزینه در اپلیکیشن، سوژه‌هایی که از محدوده دوربین رد می‌شوند، مورد تعقیب قرار گیرند. این سوژه ها شامل افراد و حیواناتی می‌شود که از محدوده نظارت دوربین مداربسته لامپی چرخشی عبور می‌کنند. با ذخیره تصاویری که دوربین از تعقیب سوژه‌ها می‌گیرد، کاربر هر زمان بخواهد می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.

    

   9-نیازی به سیم کشی ندارد

    

   دوربین های مداربسته لامپی چرخشی نیازی به سیم کشی ندارند

   یکی از مزایای مهمی‌که دوربین‌های لامپی چرخشی دارند، عدم نیاز به سیم‌کشی است. این مزیت برای افرادی مناسب است که به نمای داخل منزل و دکوراسیون آن اهمیت زیادی می دهند. زیرا سیم‌کشی هم باعث به هم ریختن نما و دکوراسیون منزل و قسمت‌های مختلف آن می‌شود. هم این که امکان بروز آسیب به سیم‌ها و قطع شدن آن‌ها به هر دلیلی وجود دارد. علاوه بر این ها به دلیل عدم نیاز به سیم‌کشی، هزینه خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی کم‌تر از نمونه های سیم‌دار است. از این جهت خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی این سیستم‌ها برای مشتریان مقرون به صرفه تر است.

    

   10-نصب آسان و سریع

   دوربین لامپی نصب

   از دیگر ویژگی‌هایی که می‌تواند باعث استقبال مشتریان برای خرید دوربین لامپی چرخشی شود، نصب آسان و سریع آن است. برای نصب این نوع دوربین‌ها، کافی است یک سرپیچ خالی داشته باشید. با پیچاندن این دوربین همانند یک لامپ درون سرپیچ، می‌توانید آن را به راحتی نصب کنید. مطمئنا نصب آسان و سریع چنین دوربین‌هایی، باعث تمایز و برتری آن‌ها نسبت به دیگر سیستم‌های مشابه می‌شود.

    

   نکات مورد توجه در خرید دوربین لامپی چرخشی

   در این قسمت به نکاتی پرداخته ایم که ضروری است کاربران به هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی به آن توجه داشته باشند. این نکات می‌تواند برای کاربران به عنوان راهنمای خرید چنین دوربین‌هایی باشد. با رعایت این نکات قطعا سیستم خریداری شده، می‌تواند در برطرف کردن نیازها، مناسب و کارآمد باشد.

    

   1-تعیین محدوده نظارت با دوربین

   دوربین لامپی چرخشی از نظر قدرت دید و تصویربرداری با یکدیگر تفاوت دارند. به طوری که برخی از مدل‌ها قدرت بیشتری داشته و می‌تواند تا چندین متر را با وضوح تصویربرداری کند. بنابراین لازم است ابتدا محدوده مورد نظر را به منظور نظارت با دوربین مشخص کنید. پس از آن با توجه به ابعاد محیط، دوربینی را انتخاب کنید که بتواند به طور کامل محدوده نظارت را پوشش دهد و با وضوح بالایی، از آن تصویربرداری کند.

    

   2-توجه به قابلیت های دوربین

   به هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته بیسیم لامپی چرخشی، توجه داشته باشید تا دستگاه مورد نظر از قابلیت‌های لازم برخوردار باشد. این قابلیت‌ها شامل ارسال آلارم هشدار به گوشی کاربر، تصویربرداری به هنگام شب، امکان کنترل از راه دور، قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن تلفن همراه، امکان برقراری ارتباط و مکالمه دوطرفه، برخورداری از گزینه تعقیب سوژه، قابلیت نصب حافظه جانبی، برخورداری از سنسور تشخیص حرکت، امکان چرخش دوربین تا شعاع 360 درجه از طریق اپلیکیشن، قابلیت اتصال به وای‌فای و ..... است. البته تمامی دوربین‌ مداربسته لامپی چرخشی، از این قابلیت‌ها معمولا برخوردارند. ولی شما به هنگام خرید، دقت کنید که هر یک از این قابلیت‌ها در سیستم مورد نظر، وجود داشته باشد.

    

   3-خرید از فروشگاه یا مراکز فروش معتبر و شناخته شده

   برای خرید دوربین مداربسته بیسیم لامپی چرخشی، می‌توانید به فروشگاه‌های لوازم برقی و الکترونیکی مراجعه کنید. یا این که به طور خاص به فروشگاه‌ها و مراکز فروشی مراجعه کنید که به فروش انواع دوربین‌های مداربسته می پردازند. البته نکته مهمی‌ که در این مورد باید توجه کنید، این است که برای خرید این دوربین‌ها، حتما به مراکز خرید و فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. زیرا خرید از چنین فروشگاه‌هایی می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که محصول خریداری شده در عین حال که کیفیت بالایی دارد، از قابلیت‌ها و امکانات متنوع هم برخوردار است.

   اما از سوی دیگر خرید از مراکز غیر معتبر که چندان شناخته شده نیستند، این احتمال را افزایش می‌دهد که محصول خریداری شده، غیر استاندارد و بی‌کیفیت باشد. زیرا فروشنده های چنین مراکزی در فروش دوربین مداربسته لامپی چرخشی سعی می‌کنند با عرضه محصول با قیمت پایین‌تر، مشتریان را به خرید این سیستم‌ها ترغیب کنند. مشتریان هم ممکن است در آن لحظه به کیفیت پایین محصول توجهی نکنند و تنها به دلیل این که قیمت آن ارزان است، ترغیب شوند آن را خریداری کنند.

   به طور کلی برای خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به شکل آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، اقدام کنید. البته هر کدام از این دو روش خرید، مزایا و معایبی دارد که لازم است با توجه به این موارد، یک نوع روش خرید را انتخاب کنید.

    

   4-توجه به کیفیت، بدنه و قطعات دوربین

   یکی از نکات بسیار مهم در خرید دوربین لامپی چرخشی، توجه به کیفیت بدنه و قطعات آن است. در بازار، دوربین‌های لامپی چرخشی با برندهای مختلف عرضه می‌شود. هر کدام از این محصولات، کیفیت متفاوتی دارد. بنابراین شما در خرید دوربین مداربسته بیسیم لامپی چرخشی حتما به کیفیت بدنه و قطعات آن توجه کنید. دوربین‌هایی که محصول برندهای معتبر هستند، بدنه مقاوم و محکمی دارند و کیفیت قطعات آن هم بسیار بالاست. به طوری که تا چندین سال قابلیت استفاده را دارد. همچنین دوربین‌های برندهای معتبر، با بسته‌بندی استاندارد و در جعبه‌های کاملا محکم به بازار عرضه می‌شود. اما محصولات بی‌کیفیت از لحاظ بدنه و قطعات چندان محکم و مرغوب نیستند و در جعبه‌های ضعیف و نامرغوب بسته‌بندی می‌شود.

    

   5-بررسی کیفیت تصاویر گرفته شده

   وقتی شما دوربینی را برای خرید انتخاب می‌کنید، ضروری است کیفیت تصاویر آن را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه این تصاویر از کیفیت و وضوح لازم برخوردار نباشد، باید از خرید آن خودداری شود. زیرا کارکرد دوربین وقتی مفید و موثر خواهد بود که تصاویر را با کیفیت و وضوح بالایی تهیه کرده و در سریع‌ترین زمان بتواند به گوشی کاربر ارسال کند. در خرید دوربین لامپی چرخشی حتما به کیفیت تصاویر ضبط شده توجه داشته باشید.

    

   6-تست دوربین هنگام خرید

   از دیگر نکات مهمی‌که لازم است به هنگام خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی به آن توجه شود، مساله تست دستگاه است. از این رو وقتی که دوربینی را برای خرید انتخاب کردید، پیش از پرداخت هزینه از فروشنده بخواهید تا آن را تست کند. این کار برای اطمینان از سلامت محصول و جلوگیری از خرید دوربین معیوب است. با چند دقیقه تست دوربین و اطمینان از سالم بودن آن، با آسودگی خاطر بیشتری می‌توانید آن را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

    

   7-گارانتی و خدمات پس از فروش

   هنگامی‌که قصد دارید دوربین مداربسته بیسیم لامپی چرخشی را انتخاب و خریداری کنید، حتما به نوع گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنید. زیرا شرکت های تولیدکننده و مراکز فروش، انواع مختلف گارانتی را برای محصولات خود ارائه می‌دهند. در هنگام خرید این وسیله دقت کنید که حتما تحت پوشش گارانتی معتبر باشد. همچنین باید نوع و تعداد خدماتی که گارانتی آن را پوشش می دهد، مورد توجه قرار گیرد. برخی از گارانتی‌ها خدمات محدودتری دارند که لازم است به این مورد حتما توجه داشته باشید. علاوه بر این، مدت زمان گارانتی هم نکته مهمی است که باید به هنگام خرید دوربین لامپی چرخشی به آن توجه کنید. هر چه مدت زمان گارانتی، بیشتر باشد، برای خریدار این امکان را می‌دهد تا در مدت طولانی از خدمات گارانتی بهره‌مند شود.

    

   8-توجه به قیمت دوربین مداربسته لامپی چرخشی

   از دیگر نکات مورد توجه در راهنمای خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی، توجه به قیمت آن است. به همین منظور پیش از خرید این محصول، قیمت دوربین لامپی چرخشی را در فروشگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید. زیرا اختلاف قیمت زیادی بین فروشگاه‌های مختلف در عرضه یک مدل وجود دارد. به طور کلی قیمت دوربین مداربسته لامپی چرخشی یک میزان تقریبا مشخصی دارد. در واقع یک دوربین استاندارد و باکیفیت که قابلیت‌های لازم را هم داشته باشد، در یک محدوده مشخصی از قیمت قرار دارد. در این حالت هر فروشگاه معتبری که به فروش دوربین لامپی چرخشی می پردازد، همواره سعی می‌کند نرخ متعارف بازار را برای محصول خود تعیین کند.

   با توجه به این موارد، محصولاتی که قیمت ارزانی داشته باشند، مطمئنا از کیفیت لازم هم برخوردار نبوده و ضروری است از خرید آن‌ها خودداری شود. برعکس، محصولی که با قیمت بالایی هم عرضه می‌شود، لزوما کیفیت بالایی نخواهد داشت. زیرا برخی از فروشگاه‌ها به دلایل مختلفی، این دوربین‌ها را با قیمت بالایی عرضه می‌کنند. در این صورت شما به عنوان خریدار باید دقت کنید که محصول کیفیت لازم را داشته باشد. نه صرفا از روی قیمت بالای آن تصور کنید که کیفیت آن نیز در سطح بالایی است.

    

   شرکت مهندسی هوشمند هامین، عرضه کننده انواع دوربین‌های لامپی چرخشی

   شرکت مهندسی هوشمند هامین یکی از شرکت‌های معتبر و شناخته‌شده‌ای است که در بخشی از فعالیت‌های خود به عرضه انواع دوربین مداربسته لامپی چرخشی می‌پردازد. این شرکت در فروش دوربین مداربسته بیسیم لامپی چرخشی همواره سعی می‌کند تا محصولات خود را در بالاترین کیفیت عرضه کند. شرکت هامین کوشش می‌کند تا محصولاتش بتواند بهترین دوربین مداربسته لامپی چرخشی در نوع خود باشد. در این زمینه شرکت هامین از انواع فناوری‌ها و تجهیزات به روز و همچنین مهندسان و تکنسین‌های توانمند و حرفه‌ای استفاده می‌کند. تا  از این طریق محصولات خود را در بالاترین کیفیت و بیشترین قابلیت‌ها تولید و عرضه کند.  

   دوربین لامپی چرخشی 2 مگاپیکسل مدل V380با توجه به این موضوع چنانچه قصدتان خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی است، محصولات شرکت هامین می‌تواند بهترین انتخاب باشد. زیرا این سیستم‌ها از انواع مزایا و قابلیت‌های گفته شده، برخوردار هستند و توانایی رقابت با محصولات برندهای خارجی را هم دارند.

    

    

    

   جمع بندی

   در این مقاله کوشش کردیم تا به بررسی مزایا و ویژگی‌های دوربین مداربسته لامپی چرخشی و همچنین راهنمای خرید آن بپردازیم. رعایت نکات گفته شده در خرید دوربین مداربسته لامپی چرخشی از دو جنبه اهمیت دارد. نخست این که باعث می‌شود تا محصولی که خریداری می‌کنید نیازهای شما را برای نظارت بر محیط مورد نظر به طور کامل برطرف کند. از سوی دیگر این رعایت این نکات می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین دوربین لامپی چرخشی را خریداری کنید که در عین کیفیت بالا، از دوام و طول عمر بالایی هم برخوردار باشد.

   مدیر ۱۴۰۱/۰۷/۱۰

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید