اگر قصد خرید دوربین مداربسته دید در شب را دارید، این مقاله را از دست ندهید!؟

   دوربین مداربسته دید در شب چیست؟

    

   عکس دوربین مداربسته دید در شب

   همگام با پیشرفت فناوری‌های مختلف از دوربین های مداربسته نیز انتظار می‌رود در شب هم بتواند از محیط مورد نظر تصویربرداری نماید. در همین راستا دوربین مداربسته دید در شب برای رفع این نیاز ظهور پیدا کرد. این دوربین ها به کمک تکنولوژی های مختلفی می‌توانند در هنگام شب و تاریکی به فیلمبرداری از محیط به صورت رنگی و با وضوح بالا بپردازند. کیفیت جزئیات ضبط شده توسط دوربین مداربسته دید در شب عالی است.

    

   مدل های مختلفی از دوربین دید در شب جهت فروش عرضه شده اند‌. این تنوع ممکن است برای برخی افراد سردرگمی به وجود آورده و کار آنها را در انتخاب بین این مدل ها مشکل کند. اگر شما هم در این دسته قرار گرفته اید و نیاز به کسب راهنمایی در جهت خرید یک دوربین مدار بسته دید در شب قوی دارید، پیشنهاد می کنیم به مطالعه ادامه این مطلب راهنما بپردازید.

   مطالعه بیشتر: آشنایی با دوربین مداربسته-آن چیزهایی که همه باید در مورد دوربین مداربسته بدانند!

    

    

   فهرست مطالب:

   نحوه ساخت دوربین مداربسته دید در شب

   انواع دوربین های مداربسته دید در شب

   دوربین مداربسته دید در شب داهوا

   تکنولوژی مورد استفاده در انواع دوربین مداربسته دید در شب

   تعمیر دید در شب دوربین مداربسته

   پکیج دوربین مداربسته دید در شب

   دوربین دید د شب ارزان

   قیمت دوربین مداربسته دید در شب دست دوم

   قیمت انواع دوربی مداربسته دید در شب

   قیمت دوربین مداربسته دید در شب داهوا

   قیمت دوربن مداربسته دید در شب برایتون

   قیمت پک کامل دوربین مداربسته دید در شب

   قیمت دوربین مداربسته دید در شب بولت

   قیمت دوربین مداربسته سقفی دید در شب

   خرید دوربین دید در شب ارزان قیمت

    


    

   نحوه ساخت دوربین مدار بسته دید در شب

   نحوه ساخت دوربین های مداربسته دید در شب بسته به امکاناتی که در دوربین دید در شب تعبیه می شود، می تواند متفاوت باشد. یک دوربین مداربسته مناسب برای دید در شب بایستی تجهیزاتی را برای ایجاد روشنایی جهت مشاهده اجسام در شب داشته باشد. در کنار آن بسته به اندازه دوربین، تکنولوژی به کار رفته در آن متفاوت خواهد بود. با این حال هدف کاری همه آنها یکسان بوده و در جهت رفع نیازهای امنیتی کار می روند.

    

    

   انواع دوربین های مداربسته دید در شب

   بسته به مدل و امکانات به کار رفته انواع دوربین های مداربسته دید در شب در بازار و فروشگاه های اینترنتی همچون فروشگاه اینترنتی هامین هامین وجود دارند. همچنین به دلیل تعدد امکانات و ویژگی هایی که در بین انواع دوربین دید در شب وجود دارد، میتوان آن ها را طبقه بندی نمود. در ادامه به طبقه بندی انواع دوربین مداربسته دید در شب پرداخته ایم.

    

   تصویر دوربین مداربسته دید در شب

    

   1- دوربین مداربسته دید در شب حرفه ای

   دوربین مداربسته دید در شب حرفه ای مخصوص افرادی است که با توجه به حساسیت فعالیت امنیتی نیاز به یک دوربین دید در شب حرفه ای دارند. قدرت پردازش و کیفیت تصاویر ویدیوهای ضبط شده در هنگام شب بایستی در حد مطلوبی بوده و برای این افراد خرید دوربین مداربسته دید در شب ارزان قیمت توصیه نمی شود.

    

   2- دوربین مداربسته دید در شب ضد آب

   دسته بعدی مربوط به دوربین مداربسته دید در شب ضد آب است. در برخی کاربری ها مجبور هستیم تا دوربین دید در شب خود را در محیط آزاد نصب کنیم. در چنین شرایطی این دوربین باید توانایی تحمل شرایط نامساعد محیطی اعم از باران، برف و گرد و غبار را داشته باشد.

   برای رفع چنین نیازی دوربین مداربسته دید در شب ضد آب به بازار معرفی شده است. شما میتوانید در فروشگاه هامین بسته به قیمت موردنظرتان یک دوربین دید در شب ضد آب را خریداری نمایید.

    

   3- دوربین مدار بسته دید در شب تحت شبکه

   در صورتی که بخواهید به تصاویر و ویدیوهای ضبط شده از دوربینتان در فاصله‌های دور از دوربین دسترسی داشته باشید و یا اینکه به تماشای زنده محیط بپردازید، دوربین های مداربسته دید در شب تحت شبکه انتخاب مناسبی برای شماست.

   اگر می خواهید که روش کار این دوربین‌ها را بدانید، بایستی بگوییم که این دوربین ها با اتصال به شبکه اینترنت از طریق مودم وای فای نزدیک به دوربین دید در شب، به شبکه اینترنت متصل می شود. حال شما میتوانید از طریق یک نرم افزار مدیریتی که در تلفن همراه شما نصب میگردد به تماشای فیلم‌ها و تصاویر ضبط شده و یا تماشای محیط زنده بپردازید. در کنار آن این نرم افزارها به شما این قابلیت را می‌دهند که از راه دور به تنظیمات دوربین دید در شب نیز دسترسی پیدا کنید. این ویژگی در دوربین مداربسته دید در شب عالی است. زیرا دیگر نیازی نیست که برای انجام تنظیمات در دوربین مداربسته، دسترسی مستقیم به آن داشته باشید.

   مطالعه بیشتر: بررسی تفاوت های دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)

    

   4- دوربین مداربسته دید در شب نظامی

   همانطور که میدانید تجهیزات نظامی معمولاً از نظر قدرت و کیفیت از تجهیزات مورد استفاده در سیستم‌های خانگی چند درجه بالاتر هستند. در این شرایط خرید دوربین مدار بسته دید در شب نظامی انتخابی مناسب برای افرادی است که نیاز به یک دوربین مدار بسته دید در شب قوی دارند.

    

   تصاویر دوربین مدار بسته دید در شب رنگی و سیاه سفید

    

   5- دوربین مدار بسته گردان دید در شب

   دوربین مداربسته گردان دید در شب نوعی دیگر از این دوربین ها است که برای شرایطی که نیاز به پایش از جهت های مختلف در یک محل وجود دارد، به کار می رود. قابلیت کنترل این دوربین دید در شب  با توجه به امکاناتی که در اختیار شما می گذارد، متفاوت خواهد بود. برخی از این دوربین ها برای کنترل حرکت نیاز به یک اپراتور دارند تا کنترل های مربوط به تغییر جهت را انجام دهد. در مدلهای جدید دوربین دید در شب که از فناوری وایرلس بهره می برند، می توان از طریق نرم افزار آنها را کنترل نمود.

    

   دوربین مداربسته دید در شب داهوا

   دوربین های مداربسته دید در شب داهوا، یکی از برترین و پیشرفته ترین دوربین مداربسته دید در شب موجود در بازار است. این دوربین‌ها با بهره مندی از تکنولوژی‌های روز توانایی ضبط لحظات به صورت رنگی در هنگام شب دارند. این امر باعث می‌شود که تشخیص جزئیات در شب به راحتی صورت بگیرد و دیگر باید با آن تصاویر سیاه و سفید و بدون جزئیاتی که توسط یک دوربین دید در شب ارزان قیمت و با تکنولوژی قدیمی خداحافظی کنیم.

   مطالعه بیشتر: 10 تا از بهترین برندهای دوربین مداربسته در سال 2022

   فیلم دید در شب دوربین مداربسته

   تکنولوژی مورد استفاده در انواع دوربین مداربسته دید در شب

    

   به طور کلی می‌توان انواع دوربین های مداربسته دید در شب را به سه نوع کلی تقسیم بندی نمود. هر کدام از این دسته بندی ها از تکنولوژی های خاصی پشتیبانی می کنند و تفاوت هایی با یکدیگر دارند‌. این سه مدل به شرح زیر هستند:

    

   1- دوربین دید در شب مادون قرمز

    

   2- دوربین دید در شب رنگی

    

   3- دوربین دید در شب استارلایت

    

   1-دوربین دید در شب مادون قرمز

   فلسفه کاری دوربین دید در شب مادون قرمز، وابسته به نورهای منعکس شده از سمت اشیا است. این دوربین می تواند تصاویر سیاه و سفید اما واضحی تولید کند. اگر این نوع از دوربین دید در شب دارای لامپ باشد، نوری که متساطع می‌کند، از نوع مادون قرمز خواهد بود.

   اگر چه این مدل از دوربین مدار بسته دید در شب قوی و نیرومند است، با این حال چراغ های تعبیه شده در اکثر مدل‌ها از توان زیادی برخوردار نیستند. اگر تعداد ال ای دی های مادون قرمز تعبیه شده در این دوربین ها بیشتر باشد، تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها نیز واضح تر خواهد بود. دوربین های مداربسته دید در شب مادون قرمز با 8 چراغ ال ای دی می توانند تا شعاع 10 متر را پوشش بدهند.

   از نظر قابل دید بودن نور تولید شده توسط چراغ این دوربین دید در شب می توان گفت که اگر طول موجی که توسط این چراغ تولید می شود 850 نانومتر باشد، اگر به طور واضح به آن نگاه کنیم، یک نور قرمز کوچک را مشاهده خواهیم کرد‌. با این حال اگر چراغ تولید شده دارای طول موج 940 نانومتری باشد، ایجاد درخشش نکرده و توسط چشم غیر مسلح قابل شناسایی نخواهد بود.

    

   2- دوربین دید در شب رنگی اسپات لایت

   این مدل از دوربین دید در شب به دلیل بهره مندی از یک نورافکن داخلی می‌تواند روشنایی مناسبی را در هنگام شب ایجاد کند. به دلیل این میزان روشنایی، دوربین می تواند به ضبط فیلم و عکس به صورت رنگی از محیط بپردازد. این امر سبب می‌شود تا کیفیت و وضوح تصاویر بالاتر بوده امکان تشخیص جزئیات بهبود یابد.

   این مدل از دوربین دید در شب به دلیل اینکه نیازی به سنسورهای بسیار پیشرفته برای این تصویربرداری ندارد، قیمت بسیار بالایی نداشته و در زمره دوربین مداربسته دید در شب ارزان قیمت قرار میگیرند. این امر سبب شده تا به محصولاتی پرطرفدار در بازار تبدیل شده و فروش زیادی را تجربه کنند. در ضمن این قابلیت نیز وجود دارد که نورافکن داخلی تعبیه شده در این دوربین را به صورت دستی روشن و خاموش نکنید. در کنار آن می توان به گونه ای تنظیم نمود که در هنگام وجود حرکت در محیط روشن شده و همه چیز را در مقابل دوربین روشن کند.

   فیلم دوربین مداربسته دید در شب

   3- دوربین دید در شب استارلایت

   دوربین دید در شب استارلایت نمونه‌ای از پیشرفته‌ترین دوربین مداربسته دید در شب در بازار بوده که به واسطه یک سنسور تصویر بسیار قدرتمند می تواند تصاویر رنگی با کیفیت مناسبی را در شرایط نور کم ضبط کند. این دوربین ها برخلاف مدل قبلی هیچ نوری به محیط ساطع نمی‌کنند. با این حال این دوربین برای تامین نور مورد نیاز خود، از نور تولید شده توسط اجرام آسمانی و نورهای موجود در محیط استفاده می کنند. این دوربین ها این توانایی را دارند که در تاریکی شب حتی بهتر از آنچه که شما با حضور در آن محیط خواهید دید، ضبط کنند.

   این مدل از دوربین دید در شب حتی در شرایطی که شدت نور محیط صفر لوکس است می‌تواند به عملکرد خود ادامه دهد. کیفیتی که یک دوربین مداربسته استارلایت ارائه می دهد، بسیار بهتر از تصاویری است که توسط یک دوربین دید در شب مادون قرمز تهیه می شود. این دوربین در شرایطی می تواند به ضبط فیلم و عکس از محیط بپردازد که سایر دوربین‌ها مجبورند تا چراغ خود را برای ضبط فیلم روشن کنند.

    

   تعمیر دید در شب دوربین مدار بسته

   بسیاری از افرادی که از انواع دوربین های مداربسته دید در شب استفاده می کنند، گزارش کرده اند که پس از مدتی قدرت دید در شب این دوربین ها کاهش می‌یابد. چنین شرایط و وضعیتی به هیچ وجه مساعد نخواهد بود زیرا باعث می شود که توانایی تصویربرداری در هنگام شب با اخلال مواجه شود. برای بازگرداندن این دستگاه به عملکرد طبیعی خود نیاز به تعمیر دید در شب دوربین مداربسته خواهد بود.

   در صورتی که تخصص کافی در این حوزه ندارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه به دوربین دست نزنید. زیرا ممکن است باعث آسیب به خودتان یا دستگاه بشوید. با این حال اگر در حوزه تعمیر لوازم الکتریکی تخصص دارید، برخی ایرادات رایجی وجود دارند که می توان با انجام برخی کارهای جزئی آنها را رفع نمود. در ادامه به بررسی برخی مشکلات رایج در دوربین های دید در شب و راه های حل کردن این مشکلات می پردازیم.

    

   1- نبود فیلم یا تصویر در هنگام شب

   این مورد یکی از رایج ترین مشکلات انواع دوربین دید در شب بوده که برای حل آن میتوان روش های زیر را بررسی نمود.

   ابتدا ببینید که آیا در مسیر جریان برق به دوربین اختلالی وجود دارد یا خیر. برای این کار توصیه می‌شود تا به طور ایمن تمامی اتصالات و سیم ها را بررسی نمایید. اگر دوربین های مداربسته دید در شب شما دارای چراغ مادون قرمز و یا چراغ عادی است، از فعال بودن آنها اطمینان حاصل فرمایید. در برخی شرایط ممکن است دوربین در محدوده‌ای که ادعا می شود، کار نکند. در چنین شرایطی توصیه می‌شود تا در حد امکان دامنه فیلمبرداری دوربین‌تان را کوتاه‌تر کنید تا بتوان از امکانات کامل آن بهره ببریم. راهکار دیگر، خرید برد دید در شب دوربین مداربسته است.

   خرید برد دید در شب دوربین مداربسته

   2- وجود نواحی و نقطه های سفید در فیلم های ضبط شده توسط دوربین

   گاهی ممکن است نقطه ها و یا بخش هایی از تصاویر و ویدیو های ذخیره شده توسط دوربین مداربسته به رنگ سفید باشند. این امر باعث می شود که تصاویر ضبط شده وضوح کمتری داشته و امکان مشاهده دقیق جزئیات از بین میرود. علت اصلی وجود این مشکل معمولاً بازتاب نوری است که از طرف دستگاه به سمت محیط ساطع می شود. حتی در شرایطی که نورهای محیطی مانند لامپ ها، نزدیک به دامنه دید دوربین باشند، این نورها باعث می شود که دید دستگاه را کاهش دهند.

    

   برای رفع این وضعیت، محیط مقابل دوربین دید در شب را بررسی نمایید تا هرگونه منبع نوری که به سمت دوربین در حال روشنایی است را حذف نمایید. در صورت عدم امکان چنین کاری، می‌توان از ویزور که بخشی در اطراف دوربین است که از انعکاس نورهای مزاحم جلوگیری می کند، استفاده نماییم. با این کار میزان نقاط سفید در تصاویر و ویدیو های ضبط شده توسط این دوربین کاهش خواهند یافت.

    

   3- تصاویر ضبط شده توسط دوربین بسیار تاریک است

   در برخی مواقع دیده شده است که تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته دید در شب با وجود آنکه در هنگام روز از کیفیت مناسبی برخوردار است، اما در تصاویر و ویدیو های ضبط شده در شب کیفیت لازم را ندارد. برای حل این مشکل چندین راه پیشنهادی وجود دارد.

   گام اول: بررسی نمایید که کیفیت لنز دوربین چقدر است. اگر لنز دوربین کیفیت پایینی داشته باشد، هیچ کاری برای تصاویر ضبط شده نمی توان انجام داد.

   گام دوم: بررسی کنید که آیا نورهای تولید شده توسط دستگاه در مدل مادون قرمز و سایر مدل ها به اندازه کافی مناسب است یا خیر. در صورتی که مشکل از منابع نور باشد، باید منابع نور کمکی به مجموعه اضافه شود. در برخی موارد مشکل مربوط به فوکوس لنز دوربین است. اگر دوربین شما قابلیت فوکوس داشته باشد، از نظر تنظیم بودن آن بایستی مورد ارزیابی قرار بگیرد.

   دوربین دید در شب

   4- وجود خطوط در حال حرکت ویدیو های ضبط شده توسط دوربین

   گاهی ممکن است خطوطی در تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته دید در شب وجود داشته باشند که باعث افت کیفیت می شوند. برای رفع این مشکل می توان به طرق زیر اقدام نمود.

   گام اول: بررسی کنید که کابل‌های دستگاه به طرز محکمی به رابط‌ها متصل شده باشند. در گام بعدی مطمئن شوید که دوربین از منبع تامین برق فاصله مناسبی داشته باشد. اگر دوربین و منبع تامین انرژی مانند پریز برق در فاصله کمی نسبت به هم قرار گرفته باشند، ممکن است سیگنال ها با یکدیگر تداخل پیدا کنند. در شرایط دیگر اگر طول کابل انتقال تصاویر در این دوربین ها بسیار بلند باشد، این امر نیز می‌تواند باعث ایجاد تداخل و پارازیت در فایل های ضبط شده باشد.

    

   موارد بالا جزء نمونه مشکلاتی بودند که یک دوربین دید در شب می توانست با آنها مواجه شود. ممکن است در ابتدا تصور شود که انجام این تعمیرات ساده هستند. با این حال در صورتی که در تعمیرات قطعات الکتریکی و الکترونیکی سررشته ای ندارید، کار تعمیر و عیب یابی را به یک فرد متخصص بسپارید.

    

    

   پکیج دوربین مداربسته دید در شب

   در مواقعی که نیاز به پایش محیط وسیعی دارید، توصیه می گردد تا پکیج دوربین مداربسته دید در شب را خریداری نمایید. در پکیج های آماده تعدادی دوربین به همراه یک عدد دستگاه ان وی آر و یا دی وی آر وجود خواهد داشت. به هر دوربین در این پکیج ها کانال می گویند. به طور مثال پکیج 4 کاناله یعنی این پکیج دارای 4 دوربین مداربسته دید در شب است.

    

   دوربین دید در شب ارزان

   در صورتی که بودجه شما برای خرید دوربین های مدار بسته دید در شب اندک است، خرید دوربین دید در شب با قیمت کمتر را به شما پیشنهاد می دهیم.

    قاعدتاً دوربین های مداربسته دید در شب ارزان قیمت از قابلیت‌ها و امکانات محدودتری بهره می برند. با این حال حتی ارزانترین دوربین های دید در شب نیز در انجام وظیفه به عنوان یک دوربین دید در شب به خوبی عمل خواهد کرد.

    

   لنز دوربین مداربسته دید در شب

   قیمت دوربین مداربسته دید در شب دست دوم

   برخی افراد تمایل دارند تا اقدام به خرید دوربین مداربسته دید در شب دست دوم نمایند. با این حال برای خرید این دوربین‌ها بایستی دقت بسیار زیادی را به خرج دهید. زیرا ممکن است این دوربین‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند.

   لازم به ذکر است در فروشگاه اینترنتی هامین به هیچ عنوان فروش دوربین مداربسته دید در شب دست دوم صورت نمی گیرد. همچنین انجام این کار نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود.

    

   قیمت انواع دوربین مداربسته دید در شب

   در صورتی که قصد نصب دوربین مدار بسته دید در شب برای منزل و یا محل کار خود دارید، یکی از پارامتر هایی که قاعدتاً برای هر شخصی مهم خواهد بود، قیمت این دوربین هاست. برای خرید اینترنتی دوربین مداربسته دید در شب هامین، یک فروشگاه ایده آل برای شما خواهد بود.

   در این فروشگاه بهترین قیمت دوربین های مدار بسته دید در شب را در سطح بازار پیدا خواهید کرد. در ادامه به بررسی لیست قیمت دوربین مداربسته دید در شب خواهیم پرداخت.

    

   قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا

   داهوا یکی از برندهای برتر تولید کننده دوربین دید در شب و تجهیزات مربوطه است. در بین تولیدات این شرکت انواع دوربین های آنالوگ و دیجیتال قابل خریداری هستند.

   قیمت دوربین مداربسته دید در شب داهوا بسته به مدل و کیفیت تصویر دوربین و همچنین تجهیزات همراه متفاوت خواهد بود. شما میتوانید قیمت روز دوربین مداربسته دید در شب داهوا را در فروشگاه اینترنتی هامین مشاهده فرمایید.

    

   قیمت دوربین مدار بسته دید در شب برایتون

   برایتون یکی دیگر از برندهای تولید کننده ایرانی دوربین مدار بسته است که در بین محصولاتش به جرأت می توان گفت پیشرفته ترین دوربین مداربسته دید در شب را نیز خواهید یافت.

   با این حال قیمت دوربین مدار بسته دید در شب با کیفیت از این برند، بسیار رقابتی تعیین گردیده و در عین کیفیت بالا، دارای قیمت مناسبی هستند.

    

   قیمت پک کامل دوربین مدار بسته دید در شب

   در فروشگاه اینترنتی هامین شما میتوانید از آخرین قیمت پک کامل دوربین مدار بسته دید در شب اطلاع یابید. قابل توجه است که پک های کامل معمولاً قیمت بالاتری نسبت به مدل های تکی دارند. با این حال خرید این پک های کامل، به جای خرید تک تک این مجموعه به صورت جداگانه مقرون به صرفه تر خواهد بود‌.

    

   قیمت دوربین مدار بسته دید در شب بولت

   دوربین‌های بولت نوعی از دوربین‌های مداربسته هستند که حالتی استوانه‌ای داشته و توسط برندهای مختلف تولید می شوند. این دوربین‌ها بیشتر برای زمان‌هایی که نیاز به متصل کردن یک دوربین به دیوار وجود دارد، به کار می رود. در فروشگاه اینترنتی هامین شما می‌توانید قیمت دوربین مدار بسته دید در شب با دستگاه از نوع بولت و سایر مدل‌ها را مشاهده نموده و هر مدل را که انتخاب نمودید، اقدام به خرید نمایید.

    

   قیمت دوربین مداربسته سقفی دید در شب

   دوربین‌های سقفی نوع دیگری از دوربین‌های مداربسته دید در شب هستند که همانطور که از نامشان پیداست، برای اتصال به سقف کاربرد دارند. شما میتوانید از فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته دید در شب هامین انواع مختلف این دوربین را از برندهای مختلف خریداری نمایید.

    

   خرید دوربین دید در شب ارزان قیمت

   برای خرید دوربین مداربسته دید در شب نیاز است تا این کار را از یک فروشگاه اینترنتی معتبر انجام دهید. فروشگاه اینترنتی هامین عرضه کننده تجهیزات مختلف امنیتی و سایر تجهیزات شبکه می باشد. شما میتوانید تمامی محصولات ارائه شده در این فروشگاه را با گارانتی و خدمات پس از فروش ویژه خریداری نمایید. در ضمن در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از مدل ها، می توانید با ورود به صفحه هر یک از این دوربین ها به اطلاعات کامل تری دست یابید.

   مدیر ۱۴۰۱/۱۱/۰۴

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید