راهنمای جک پارکینگی

   هر آنچه که باید در مورد جک درب پارکینگ بدانید!

    

   جک درب پارکینگ

   اطمینان از امنیت نقاط ورودی و خروجی یک ملک مستلزم بررسی امنیتی دقیق است، به خصوص در مورد انتخاب جک درب پارکینگی به عنوان یک راه حل کنترل دسترسی که برای ساکنین یک منطقه ایمن و راحت باشد. بدون شک ایمنی یک اولویت قابل درک است، ایجاد تعادل بین ایمنی و راحتی می‌تواند یک چالش باشد، اما نگران نباشید با مطالعه راهنمای جک پارکینگ می‌توانید این چالش را رفع کنید.

    

   راهنمای جک پارکینگ

    

   جک درب پارکینگی

    

   یک درب‌بازکن برقی ، یک وسیله الکترونیکی در سیستم کنترل ورود و خروج است که قفل در را باز کرده و باعث باز و بسته شدن آن می‌گردد تا فرد مجبور نباشد به‌صورت دستی این کار را انجام دهد.

   با توجه به این که تکنولوژی به‌شدت توسعه یافته و هر روز بر روی بسیاری از اشیاء جدید اعمال می‌گردد، جای تعجب نیست که حتی درب‌های پارکینگ‌ها در حال حاضر خودکار هستند. اگر دری دارید که به‌صورت دستی باز و بسته می‌شوند، می‌دانید که گاهی اوقات تا چه حدی می‌تواند خسته کننده باشد. اما با مطالعه این راهنمای جک پارکینگ، یاد میگیرید که کل فرآیند باز و بسته شدن درها فقط با فشار یک دکمه صورت می‌گیرد. در مجهز به جک، هنگام رد شدن ماشین از، به‌صورت خودکار بسته می‌شوند. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی شما می‌شود. برای اماکن که دارای  ورود و خروج هستند، مدل‌های مختلفی وجود دارد. به‌عنوان مثال، می‌توانید روی یک درب کوچکتر که منحصراً برای استفاده اشخاص است نصب کنید، یا ممکن است ملک شما میزبان ترافیک زیادی از اتومبیل باشد، که در این صورت نیازمند درب‌بازکن برقی برای آن است. 

   ممکن است از خودتان سوال بپرسید که آیا این تجهیز واقعا ارزش هزینه اضافی را دارد؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال ادامه راهنمای جک پارکینگ پیش رو را مطالعه کنید.

    

   مزایا و معایب و کاربردهای انواع جک های درب پارکینگ

   در چند سال اخیر به دلیل استقبال مردم نیاز به وجود راهنمای خرید جک پارکینگ بیشتر شده است. برای یک ملک بزرگ، نصب درب‌های ورودی قوی و بادوام مهم است اما در عین حال که دارای مزایایی هستند، می‌تواند معایبی نیز داشته باشند. 

    

   مزایای استفاده از جک درب پارکینگ

   الف- مزایای عمومی 

   - یکی از موضوعات مورد توجه در راهنمای خرید جک پارکینگ، نگاه امنیتی به آن است. مسئله امنیت یکی از نگرانی‌های مردم ساکن یه ساختمان یا اماکن خاص است. درب‌های معمولی به‌راحتی می‌تواند توسط سارقین باز شود ولی این تجهیزات به دلیل داشتن قفل برقی به راحتی باز نمی‌شود.

   - مستحکم هستند و در مدل‌های مختلف در دسترس قرار دارند.

   - ورود و خروج را برای شما بسیار راحت می‌کند. اگر 20-30 متر فاصله داشته باشید هم می‌توانید از داخل ماشین آن را باز و بسته نمائید. 

    

   ب- معایب عمومی 

   - با عنایت به راهنمای خرید جک درب پارکینگ، به تناسب قیمت با اندازه و وزن درب‌ها و میزان تردد توجه ویژه‌ای می‌شود. زیرا برخی مدل‌ها باتوجه به اندازه و وزن درب‌ها و میزان تردد گران‌قیمت هستند و لذا برای مجهز شدن به آن باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید.

   - اکثر شرکت‌ها خدمات پس از فروش را تا مدت معینی رایگان ارائه می‌دهند. لذا، پس از سپری شدن دوره زمانی، پرهزینه خواهند بود.

   -  این تجهیز محرک باز و بسته کردن اتوماتیک در به نیروی الکتریکی متکی است. این بدان معناست که وقتی برق قطع شود از حالت خودکار بودن خارج می‌شود.  اگر سیستم فاقد برق اضطراری باید لازم است به صورت دستی درب‌های پارکینگ را باز کنید.

   - یکی دیگر از معایبی که در این بخش از راهنمای خرید جک درب پارکینگ می‌توان به آن اشاره کرد این است  که برای نصب و نگهداری منظم، نیاز به یک متخصص دارند.

    

   ج- کاربردها

   - قابلیت استفاده برای درهای سبک

   - مکان‌های کم‌تردد که نیاز به محصولات قدرتمند ندارند (ویلاها، ساختمان‌های مسکونی تا 30 واحد با ترددی کمتر از 100 بار در روز)

   - اماکن پرتردد که که به قدرت بیشتر برای باز و بسته کردن درب‌های سنگین خود دارند مانند مجتمع‌های اداری، تجاری و مسکونی بزرگ، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و مکان‌های عمومی.

    

   بیان ویژگی های خوب

    

   جک پارکینگ

    

   - طراحی براساس استانداردهای جهانی و در نظر گرفتن شرایط محیطی

   - استفاده از قطعات باکیفیت و بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و بکارگیری تیم متخصص و حرفه‌ای برای مونتاژکاری

   - قابلیت چرخش 90 تا 180 درجه‌ای

   - دارا بودن موتور پرقدرت

   - مجهز به قفل برقی برای امنیت بالا و مقاوم بودن در برابر فشار

   - عدم استهلاک زودهنگام بر اثر تردد زیاد

   - امکان تغذیه از طریق باتری (علاوه بر منبع تغذیه برقی)

   - پشتیبانی از برخی امکانات مانند رسیور هاپینگ

   - باز و بسته شدن درب پارکینگ بدون تولید صداهای ناهنجار و آلودگی صوتی

   - گارانتی طولانی مدت

    

   نکات مهم

   تا به اینجای راهنمای خرید جک های پارکینگی پیش رو با مواردی مهم در مورد خرید و استفاده از این تجهیزات آشنا شده‌اید منتها برای تکمیل و تسلط بیشتر با موارد زیر نیز توجه نمائید:

   1. وزن هر لنگه در: برای آنکه با استفاده از این تجهیزات به‌شیوه‌ای مطمئن و ایمن عمل گردد، باید وزن هر لنگه را بدانید. چون باید از بین مدل‌های مختلف، مدلی که برای جابه‌جایی وزن مدنظر شما مناسب است را انتخاب نمایید. اگر وزن آنرا نمی‌دانید، برای آگاهی از این موارد و سایر موارد مشابه راهنمای خرید جک درب پارکینگ بصورت تلفنی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

   2. ابعاد هر لنگه: قاعدتا درها در ابعاد استانداری باید ساخته شوند اما دانستن ابعاد درب مورد نظر بر عهده شماست. زیراکه ابعاد به طور مستقیم بر سایر موارد نیز تاثیر مستقیم دارد.

   3. میزان تردد:  باتوجه به تعداد تردد در طول روز می‌توان از نوع هیدرولیکی و الکترومکانیکی بهره برد که این دو نیز خود دارای مدل‌های متفاوتی هستند. درکل برای مکان‌های پرتردد از نوع هیدرولیکی و برای مکان‌های کم‌تردد از نوع الکترومکانیکی استفاده می‌شود.

   4. هزینه: یکی از موارد حائز اهمیت در انجام هرگونه خریدی توجه به بودجه موجود خودتان است تا براین اساس مناسب‌ترین انتخاب را انجام دهید. قیمت‌ها براساس برند شرکت و سایر موارد متغیر است بنابراین توجه لازم را داشته باشید تا متحمل هزینه اضافی نشوید

    موارد مهمی از جمله اندازه باز شوندگی در، فضای قابل استفاده، شرایط آب و هوایی، موقعیت مکانی قدرت الکتریکی ، بودجه و غیره در هزینه آن اثر گذار است.

    

   برای دانلود کاتالوگ جک پارکینگی سیماران و جک پارکینگ فراز روی لینک‌های زیر کلیک کنید.👇

    

   کاتالوگ جک پارکینگی برندهای ایرانی بلانکو، تابا و پرشین پاور را از لینک‌های زیر می‌توانید دانلود کنید.👇

    

   کاتالوگ جک پارکینگی دو برند خارجی پروتکو و نایس در دو لینک زیر قرار گرفته است. برای دانلود آن می‌توانید روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

    

    

   از نکات مهم و قابل توجه در راهنمای خرید جک درب پارکینگ مراقبت، نگهداری و سرویس دوره‌ای آن شامل موارد زیر است:

   - حفاظت از بازوها

   - تعویض به‌ موقع باطری دریموت کنترل

   - تمیز کردن چشمی هر چند وقت یک بار

   - تهیه سایبان برای چشمی در تابستان

   - پوشاندن موتور الکتریکی در زمستان برای جلوگیری از یخ‌زدگی

   - روغن‌کاری قسمت‌هایی مانند ریل ، غلتک، جک و فنرها با روغن مناسب در زمستان

   - توجه داشتن به صدای باز و بسته شدن آن (تا در صورت داشتن صدای اضافی هنگام باز و بسته شدن درب‌ها، در‌ب‌ها باید تراز شوند)

   موارد فوق، از جمله موارد مهم در راهنمای خرید جک درب پارکینگ هستند که به شما در حفظ و نگهداری آن بعد از خریداری کمک می‌کنند. 

    

   جمع‌بندی

   در طول این راهنمای خرید جک درب پارکینگ در مورد ویژگی، مزایا و معایب، وزن و ابعاد صحبت گردید. امیدواریم که پاسخگوی برخی از سوالات شما بوده باشد. در صورتیکه احساس کردید اطلاعات آورده شده کافی نبوده است می‌توانید با کارشناسان هامین تماس گرفته و پاسخ موردنیاز خود را دریافت نمائید.

    

    

    

   سوالات متداول

   طول عمر جک پارکینگ به چه چیزهایی بستگی دارد؟

   انتخاب جک مناسب با درب مورد نظر مهم‌ترین کار برای افزایش طول عمر جک پارکینگ محسوب می‌شود. همچنین رعایت مواردی چون، تنظیم صحیح جک درب پارکینگ، جلوگیری از ورود گردوغبار و رطوبت به داخل جک درب پارکینگ، شرایط آب‌وهوایی، سرویس دوره‌ای منظم می‌تواند به‌عنوان راهکارهایی برای افزایش طول عمر جک درب پارکینگ محسوب شود.

   میانگین طول عمر جک درب پارکینگ چقدر است؟

   این موضوع به انتخاب مدل جک که متناسب با درب پارکینگی که روی آن قرار است نصب شود، نحوه نصب، تعداد دفعات استفاده و آب‌وهوای محل نصب بستگی دارد. یک سیستم خوب که به درستی طراحی شده باشد باید بین 10 تا 20 سال با سرویس‌ها و نگه‌داری‌های معمولی و کافی کار کند. اما احتمالا حداقل یک یا دو بار در طول 10 سال، یک قطعه جایگزین مانند یک برد کنترل یا سوئیچ مورد نیاز باشد.

   دلایل استهلاک زودهنگام جک پارکینگ چیست؟

   نصب غیراصولی، حفاظت نکردن از جک درب پارکینگ یا انجام ندادن سرویس‌های دوره‌ای منظم.

   چه مواردی را قبل از خرید جک پارکینگ باید بدانیم؟

   وزن درب پارکینگ، اندازه درب پارکینگ، میزان تردد روزانه.

   در صورت خرابی جک درب پارکینگ چکار باید کرد؟

   بهتر است از تعمیرکاران متخصص و مجرب در این حوزه کمک بگیرید. چون عیب‌یابی و تعمیر توسط یک فرد غیرمتخصص ممکن است باعث خرابی بیشتر شده و هزینه اضافی متحمل شوید.

    

   مدیر ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   پیام خود را بگذارید